Dzisiaj jest: 23 wrzesień 2017
Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław

Again, Heyday of Health

Opis projektu:

Projekt „Again, Heyday of Health” realizowany jest w ramach programu Grundtvig, który w swoich założeniach koncentruje się na kwestiach edukacji osób dorosłych. Projekt „Heyday…” trwa od 2011 do 2013 roku i skupia się na współpracy podmiotów edukacyjnych działających w przestrzeni lokalnej.

W projekcie uczestniczy ośmiu partnerów z całej Europy, w tym z Austrii, Litwy, Polski, Portugalii, Rumunii, Węgier, Włoch oraz Turcji.

Głównym celem projektu jest promocja zdrowego stylu życia oraz skuteczna walka z niewłaściwymi nawykami żywieniowymi. W tym celu partnerzy projektu realizują szereg inicjatyw, zarówno w skali lokalnej, w które zaangażowani są mieszkańcy oraz przedstawiciele organizacji partnerskich oraz w przestrzeni międzynarodowej, podczas systematycznych spotkań partnerów na konferencjach i seminariach organizowanych w poszczególnych krajach. W ich trakcie realizatorzy wymieniają się doświadczeniami i wiedzą w zakresie działań związanych z polityką prozdrowotną i profilaktyką oraz promują podejmowane przez siebie aktywności w skali lokalnej.

Powiat będziński otrzymał na całą realizację projektu 18 tys. euro, dzięki którym w całości pokryte zostaną koszty związane z organizacją udziału delegacji Powiatu Będzińskiego w konferencjach międzynarodowych oraz z podejmowaniem działań lokalnych.

Partnerzy Powiatu Będzińskiego:

- Kirrikale Milli Egitim Mudurlugu (Turcja) - Bit Schulungcenter (Austria)
Jednostka lokalnej władzy oświatowej - pełni rolę koordynatora projektu. Za całość odpowiada p. Mustafa Can Hicyilmaz.

Instytucja edukacyjna z miasta Graz.

- Uniwersytet Tempos Livres (Portugalia)  - CREA (Włochy)
Lokalna organizacja edukacyjna specjalizująca się w edukacji nieformalnej.  Instytucja edukacyjna.

- Pontu Iuventae Foundation (Węgry) - Asociatia Ecomond (Rumunia)
Fundacja działająca w sferze edukacji.  Stowarzyszenie specjalizujące się w sferze projektów edukacyjnych.

- Stakliškiu Vidurine Mokykla (Litwa)
Szkoła średnia.

ul. Sączewskiego 6: +48 32 368-07-00 do 02