Dzisiaj jest: 15 grudzień 2017
Imieniny obchodzą: Nina, Celina, Walerian

Przedstawiciele samorządów, jednostek organizacyjnych oraz służb, inspekcji i straży zebrali się w poniedziałek na zwołanym przez starostę będzińskiego posiedzeniu.

Zebranie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Spotkania takie odbywają się przynajmniej dwa razy w roku, a w sytuacjach kryzysowych – w trybie natychmiastowym, w zależności od potrzeb.

W trakcie zebrania 22 grudnia skoncentrowano się na przygotowaniu powiatu do rozpoczętego już sezonu zimowego. Przedstawiciele poszczególnych miast i gmin poinformowali o zgromadzonych przez te jednostki zapasach środków służących do zimowego utrzymania dróg. Przypomniano także podstawowe zasady utrzymywania wzajemnej łączności. Starosta Arkadiusz Watoła podkreślił konieczność zwrócenia bacznej uwagi nie tylko na stan nawierzchni dróg, ale również na egzekwowanie obowiązku regularnego odśnieżania dachów w sytuacji wystąpienia opadów śniegu.

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w zakresie swoich zadań ma ocenę zagrożeń dla bezpieczeństwa publicznego i podejmowanie działań w celu ich eliminowania. Działający pod kierownictwem starosty zespół opiniuje też powiatowe plany zarządzania kryzysowego.

Krzysztof Kozieł