Dzisiaj jest: 23 wrzesień 2020
Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław

Świąteczne dni są wyjątkowo trudnym okresem dla wszystkich, którzy z powodu choroby nie mogą spędzić tego czasu we własnych domach i w otoczeniu najbliższych.

Świąteczne spotkanie na oddziale opieki paliatywnej

Stowarzyszenie Opieki Paliatywnej „Nadzieja" od piętnastu lat stara się, by pacjenci oddziału opieki paliatywnej powiatowego szpitala w Czeladzi mogli w tym czasie poczuć choć namiastkę tej wyjątkowej, rodzinnej atmosfery. W czwartek 18 grudnia stowarzyszenie zorganizowało kolejne już, przedświąteczne spotkanie.

- Do udziału w spotkaniu zapraszamy co rok pacjentów, ich rodziny i wolontariuszy. Bardzo staramy się, by chorzy choć przez chwilę poczuli prawdziwy, świąteczny klimat. To zresztą nie jedyna inicjatywa. Wszystko zaczyna się już na początku grudnia, gdy pacjentów odwiedza św. Mikołaj. Każdy z nich otrzymuje wtedy paczkę, w której znajdują się rzeczy potrzebne chorym - wyjaśnia dr Tatiana Pietrzyńska, prezes SOP „Nadzieja".

Życzenia pacjentom oddziału i osobom zaangażowanym w pomoc im złożył w trakcie świątecznego spotkania członek zarządu powiatu Robert Szpinda.

- Ciężka choroba przychodzi zawsze niespodziewanie i zmienia dotychczasowe życie człowieka. Oczywiście w warunkach szpitalnych nigdy nie uda się w pełni zastąpić chorym ciepła rodzinnego domu. Dzięki tego typu inicjatywom pacjenci mogą jednak choć na chwilę nieco zapomnieć o swojej chorobie, a to jest bardzo ważne – podkreślił Robert Szpinda.

Spotkanie urozmaicił występ muzyczny.

tekst: Krzysztof Kozieł

foto: Karolina Adamczyk