Dzisiaj jest: 23 wrzesień 2020
Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław

Wręczenie podziękowań i upominków dla młodych wolontariuszy było głównym punktem obchodzonego w I LO w Będzinie „Międzynarodowego Dnia Wolontariatu".

Niosą w świat dobro i nadzieję...

Mimo, iż na co dzień nie wyróżniają się z tłumu, to zawsze wtedy, gdy potrzebna jest pomoc, stają w pierwszym szeregu. W przeddzień ich święta w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Będzinie 4 grudnia zorganizowane zostało uroczyste spotkanie, w którego trakcie młodym wolontariuszom wręczone zostały specjalne listy i drobne upominki.

Uroczystość stała się również okazją do przybliżenia idei wolontariatu, w tym działalności, obchodzącej w tym roku jubileusz dwudziestolecia swojego istnienia, fundacji Pro Salute. Wszystkiemu towarzyszył miły, muzyczno – taneczny program artystyczny, przygotowany przez młodzież powiatowych szkół, które od lat współpracują z fundacją.

A czego można życzyć młodym, wspaniałym ludziom, których serca zawsze gotowe są do niesienia pomocy chorym i potrzebującym?

- Można powiedzieć, że w dzisiejszym, tak często głuchym na wołania o pomoc świecie są oni takim płomieniem, który ogrzewa i daje nadzieję. Gratulując im godnej naśladowania postawy, życzę przede wszystkim tego, by to całe, ogromne dobro, którego są źródłem, nieustannie do nich powracało – napisał w liście do organizatorów obchodów starosta będziński Arkadiusz Watoła.

Krzysztof Kozieł