Dzisiaj jest: 23 wrzesień 2020
Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław

W poniedziałek 24 listopada oficjalnie odebrano i otwarto wyremontowany odcinek powiatowej ulicy Barlickiego w Będzinie.

Będzin: Zakończył się remont ulicy Barlickiego

W ramach inwestycji drogowcy wymienili na odcinku 2 km nawierzchnię jezdni, przeprowadzili też generalny remont chodników. Dodatkowo, na długości 940 metrów powstała ścieżka rowerowa. Zdecydowanie poprawi się również bezpieczeństwo pieszych. Nas szczególnie niebezpiecznych odcinkach ustawione zostały bariery separujące ruch, a na wysokości pawilonu "Biedronka" zamontowano sygnalizację świetlną.

- Bezpieczeństwo pieszych było jednym z naszych priorytetów przy projektowaniu tej inwestycji. Koszt całości tego etapu wyniósł ponad 3,26 mln zł. Prawie 1,6 mln zł pozyskaliśmy z Narodowego Programu przebudowy Dróg Lokalnych, samorząd Będzina dołożył 840 tys. zł - wylicza starosta będziński Krzysztof Malczewski.

Remont  jest częścią jednej z największych inwestycji drogowych w powiecie będzińskim - ciągu ulic Wolności, Wojska Polskiego i Barlickiego, prowadzącego do granicy z miastem Wojkowice.

- Zgodnie z naszymi planami, chcieliśmy w tym roku zamknąć "będziński" etap remontu i to się udało. Dobrą tradycją stało się już to, że tego typu, wielomilionowe inwestycje finansujemy dzięki środkom zewnętrznym i we współpracy z samorządami, w tym przypadku miasta Będzina. Kierowcy i piesi z pewnością odczują pozytywne efekty naszych działań - mówi Sebastian Szaleniec, członek zarządu powiatu.