Dzisiaj jest: 29 kwiecień 2017
Imieniny obchodzą: Piotr, Robert, Bogusław

Starosta Będziński uprzejmie informuje, że osoby doświadczające trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się mogą w siedzibie Starostwa Powiatowego w Będzinie wykorzystać przysługujące im prawo do skorzystania z pomocy środków wspierających komunikowanie się.

INFORMACJA DLA OSÓB NIESŁYSZĄCYCH

Realizując postanowienia ustawy o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. z 2011 r. Nr 209, poz. 1243 ze zm.) Starosta Będziński informuje, że:

Sprawy w Starostwie można realizować :

1. osobiście,
  2. przy udziale tłumacza,
  3. przy udziale osoby przybranej,
  4. lub też przy pomocy przeszkolonego pracownika tutejszego Urzędu.

W Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa – w zakładce Karty usług zamieszczone są wzory pism, dokumentów niezbędnych do załatwienia spraw w poszczególnych Wydziałach. Karty usług dostępne są w formie dokumentów: doc. xls. oraz pdf.

Osoba zainteresowana załatwieniem sprawy urzędowej z udziałem tłumacza jest proszona o zgłoszenie zamiaru skorzystania z tej usługi ( usługa bezpłatna ) , co najmniej na 3 dni przed planowanym terminem, z wyłączeniem sytuacji nagłych.

Zgłoszenia chęci skorzystania z usług tłumacza języka migowego można dokonać:

1) pisemnie, przesyłając wniosek:

• za pośrednictwem podmiotów świadczących usługi pocztowe na adres: Starostwo Powiatowe w Będzinie, 42-500 Będzin, ul. Sączewskiego 6
  • za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  • za pośrednictwem faksu na numer: 32 / 267 79 33

Wzór pisemnego zgłoszenia można pobrać w załączniku na dole dokumentu.

2) telefonicznie, dzwoniąc na numer: 32 / 36 80 700 lub 32 / 36 80 800, za pośrednictwem osoby przybranej, tj. osoby, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę zainteresowaną w celu ułatwienia porozumienia się z osobą uprawnioną i udzielenia jej pomocy w załatwieniu spraw.

3) osobiście w siedzibie Starostwa Powiatowego w Będzinie

Jednocześnie Starosta Będziński informuje, że w celu załatwienia spraw podstawowych, niewymagających biegłej znajomości języka migowego, można korzystać z pomocy pracowników Starostwa Powiatowego wyznaczonych do kontaktów z użyciem języka migowego. Pracownikami posługującymi się językiem migowym są:

• Anna Bociek – ukończony kurs elementarny z Systemu Językowo-Migowego (budynek ul. Sączewskiego 6, I piętro, pok.104).
  • Alicja Gajda - ukończony kurs elementarny z Systemu Językowo-Migowego (budynek ul. Sączewskiego 6, II piętro, pok.204).
  • Joanna Mędrzak -ukończony kurs elementarny z Systemu Językowo-Migowego (budynek ul. Sączewskiego 6, parter, pok.3 ).
  • Elżbieta Hylewska - ukończony kurs elementarny z Systemu Językowo-Migowego (budynek ul. Krasickiego 17, parter, BOK).

/-/ Starosta Będziński

ul. Sączewskiego 6: +48 32 368-07-00 do 02