Dzisiaj jest: 23 maj 2017
Imieniny obchodzą: Iwona, Michał, Dezyriusz

Powiat Będziński gościł w Jędrzejowie

Święto Kłosa, które odbyło się 20 maja br to największe wydarzenie kulturalne w Powiecie Jędrzejowskim. Organizowane po raz trzeci, tym razem odbywało się w stolicy powiatu – Jędrzejowie. Organizatorzy zaprosili do wzięcia udziału w nim także reprezentacje zaprzyjaźnionych powiatów: będzińskiego i tatrzańskiego.

Nasz powiat reprezentowała delegacja, której przewodzili Adam Lazar, wicestarosta będziński, Janusz Śledzik członek zarządu powiatu oraz Halina Mentel, przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Promocji. Wraz z nimi do Jędrzejowa pojechali również reprezentanci naszego rodzimego folkloru: Regionalny Zespół Folklorystyczny „Jaworznik”, pod przewodnictwem Janiny Jagodzik, który zaprezentował piękne zagłębiowskie pieśni, a także Koło Gospodyń Wiejskich ze Sławkowa, które na stoisku promocyjnym Powiatu Będzińskiego przedstawiły piękne koronkowe rękodzieła.

Imprezę rozpoczął młodzieżowy blok artystyczny, podczas którego wystąpiły Młodziezowyt Zespół Ludowy ZSP CK w Krzelowie oraz Formacja Taneczna EXTREMUM.

Później przyszła kolej na oficjalne rozpoczęcie świętowania. Delegacja naszego powiatu nie przyjechała z pustymi rękami. Wicestarosta Adam Lazar i członek zarządu Janusz Śledzik wręczyli gospodarzom Warkocze św. Doroty, czyli nasze Powiatowe przysmaki cukiernicze.

Później na scenie pojawił RZF „Jaworznik”, który doskonale wypadł przybliżając folklor naszego powiatu.

Sporym zainteresowaniem miejscowych cieszyło się także stoisko Powiatu Będzińskiego, gdzie można było otrzymać materiały promocyjne oraz nabyć wspaniałe koronkowe rękodzieła przygotowane przez  panie z KGW w Sławkowie.

• foto1
  • foto2