Dzisiaj jest: 12 grudzień 2018
Imieniny obchodzą: Joanna, Aleksandra, Dagmara

Medaliony - Świat pod stopami

19 kwietnia 2013 r. w Spółdzielczym Domu Kultury „Odeon” miał miejsce wernisaż fotografii Stanisława Michalskiego z okazji 40-lecia działalności artystycznej.

Imprezę rozpoczęła Kierownik SDK „Odeon” Agata Biesiadecka, witając serdecznie przybyłych gości. W części artystycznej wystąpiły dzieci z sekcji wokalnej działającej przy SDK „Odeon” pod okiem instruktora Edyty Rusak.

Wystawa „Medaliony” jest ilustracją subiektywnie postrzeganego obrazu wielu miast i ulic. Tematem prac jest motyw obecny niemalże w każdej przestrzeni miast oraz pełniący określone funkcje użytkowe. W czasie wielu podróży autor przedmiotem swoich zainteresowań uczynił obszar ulic i chodników, świat przestrzeni publicznej ulokowanej pod stopami. Podjął próbę badania estetyki ulic, koncentrując się na charakterystycznych elementach, jakimi są oznaczone tajemniczymi symbolami K i B studzienki i kratki burzowe oraz kanalizacyjne.

Stanisław Michalski fotografią zajmuje się od 1973 roku. Jest prezesem Katowickiego Towarzystwa Fotograficznego oraz Przewodniczącym Klubu Artystycznej Fotografii w Katowicach. Laureat wielu znaczących nagród w kraju i zagranicą, m.in.: Nagrody Burmistrza Miasta Czeladź „Pierścień Saturna” w uznaniu dorobku artystycznego w dziedzinie fotografii i twórczego udziału w życiu kulturalnym miasta. Autor ponad 43 wystaw indywidualnych. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

Wystawę można oglądać do dnia 15 maja 2013 r. w godz. 8:0020:00 w Galerii SDK „Odeon” ul. Szpitalna 9 w Czeladzi.