Dzisiaj jest: 10 lipiec 2020
Imieniny obchodzą: Amelia, Filip, Witalis

533 tysiące zł na zakup sprzętu

- Powiat Będziński otrzymał 533.000 zł dotacji celowej z budżetu Województwa Śląskiego. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu i aparatury medycznej dla Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czeladzi, mających służyć diagnozowaniu, izolowaniu i leczeniu chorych z podejrzeniem COVID-19 - informuje Starosta Będziński Sebastian Szaleniec. PZZOZ jest szpitalem obejmującym opieką medyczną mieszkańców powiatu oraz miast ościennych, co wymaga specjalistycznego sprzętu. Lecznica zostanie doposażona m.in. w: komplety do monitorowania pacjenta (kardiomonitor + centrala monitorująca), wózki anestezjologiczne, pompy infuzyjne dwustrzykawkowe, myjki, dezynfektory aparaty do EKG, koncentratory tlenu, ssaki, defibrylatory z wyposażeniem, łóżka z materacem, materace przeciwodleżynowe, wózki transportowe itp.

Przypomnijmy, na podstawie decyzji Wojewody Śląskiego w związku z pandemią koronawirusa nałożono na Powiatowy Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czeladzi obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości w celu przyjęcia osób w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Szpital podjął działania mające na celu odseparowanie pacjentów z podejrzeniem COVID-19 od pozostałych. W nowo utworzonej strukturze dodatkowej izolacyjnej Izby Przyjęć oraz Oddziału Izolacyjnego 17-łóżkowego, pacjenci są izolowani, diagnozowani a następnie przekazywani do dalszego leczenia do oddziałów szpitala.