Dzisiaj jest: 3 kwiecień 2020
Imieniny obchodzą: Renata, Jakub, Ryszard

Ważne informacje Powiatowego Urzędu Pracy

Przypominamy, że od 16 marca 2020 r. aż DO ODWOŁANIA osoby zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Będzinie NIE MAJĄ obowiązku osobistego wstawiennictwa w wyznaczonych terminach w celu:
- potwierdzania gotowości do podjęcia pracy,
- przyjęcia propozycji odpowiedniej pracy,
- innej formy pomocy proponowanej przez urząd,
- w innym celu wynikającym z ustawy i określonym przez urząd pracy.

TYMCZASOWO brak kontaktu z tut. Urzędem nie będzie skutkował utratą statusu osoby bezrobotnej lub poszukującej pracy.

W celu wyznaczenia kolejnego terminu zgłoszenia w tut. Urzędzie:
- można skontaktować się z doradcami klienta telefonicznie,
- w przypadku braku kontaktu doradcy klienta będą kontaktowali się z klientami drogą telefoniczną lub pocztą elektroniczną.

Wszystkich klientów zainteresowanych rejestracją elektroniczną w Powiatowym Urzędzie Pracy zachęcamy do zapoznania się z filmem przygotowanym przez Zieloną Linię: https://www.youtube.com/watch?v=sr7SoU2fLwY

Rejestracja elektroniczna możliwa jest pod adresem:

https://www.praca.gov.pl/eurzad/index.eup#/rejestracja/wyborUrzedu, zakładka Dla bezrobotnych i poszukujących pracy /Rejestracja w urzędzie (internet)

Informujemy też, że Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w odpowiedzi na pytania dotyczące osób bezrobotnych, które nie będą mogły uczestniczyć w stażu z powodu opieki nad zdrowym dzieckiem z powodu zamknięcia placówek oświatowych informuje, że nieobecność osoby bezrobotnej na stażu z powodu konieczności sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem zdrowym do lat 8 wynikającej z zamknięcia placówek oświatowych z powodu zagrożenia koronawirusem należy uznać za usprawiedliwioną, a za okres nieobecności będzie przysługiwało stypendium.

Bezrobotny, który sprawować będzie opiekę nad dzieckiem powinien złożyć urzędowi pracy oświadczenie o konieczności sprawowania opieki nad zdrowym dzieckiem. Oświadczenie można złożyć poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub korzystając ze skrzynki podawczej która znajduje się przy wejściu do Urzędu (od strony ul. Krasickiego). Uczestnik stażu powinien też powiadomić organizatora stażu o swojej nieobecności w związku ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem.