Dzisiaj jest: 12 grudzień 2019
Imieniny obchodzą: Joanna, Aleksandra, Dagmara

Powiat Będziński przystąpił do Partnerskiego Zespołu Kooperacyjnego w Będzinie

27 listopada w sali sesyjnej Urzędu Miasta Będzina Starosta Będziński Sebastian Szaleniec oraz przedstawiciele instytucji zajmujących się problematyką społeczną i pracą na rzecz potrzebujących mieszkańców, podpisali Deklarację przystąpienia Powiatu Będzińskiego do Partnerskiego Zespołu Kooperacyjnego w Będzinie.

W podpisaniu uczestniczyli m.in.: II Wiceprezydent Miasta Będzina Anna Drzewiecka, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Będzinie Patrycja Gruca-Hołota, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Będzinie Wojciech Olesiński, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Będzinie Olga Machura, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie st. kpt. Arkadiusz Spera oraz przedstawiciele Domu Pomocy Społecznej w Będzinie, Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Będzinie, Centrum Usług Społecznych w Będzinie, Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Będzinie.

Partnerski Zespół Kooperacyjny w Będzinie powstał w ramach projektu „Kooperacje 3D - model wielosektorowej współpracy na rzecz wsparcia osób i rodzin”, w celu wzmocnienia i polepszenia współpracy partnerów Zespołu na rzecz osób i rodzin będących w trudnej sytuacji życiowej. Efektywna współpraca ma zapewnić wzajemne wsparcie, rozpoznanie potrzeb i uproszczenie procedur, zapewniające skuteczne działanie na rzecz potrzebujących.