Dzisiaj jest: 21 listopad 2019
Imieniny obchodzą: Albert, Janusz, Konrad

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Koperniku

W szkołach z obszaru powiatu będzińskiego odbyły się dziś obchody Narodowego Święta Niepodległości. Wraz ze szkolną młodzieżą 101. rocznicę odzyskania przez Polskę wolności świętowali przedstawiciele Powiatu Będzińskiego ze Starostą Sebastianem Szaleńcem na czele.

Podczas uroczystości w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Będzinie uczczono pamięć bohaterów, którzy swoje życie poświęcili w walce za ojczyznę. Delegacje złożyły kwiaty pod pamiątkową tablicą. Następnie wspólnie przez uczniów i reprezentantów Powiatu odśpiewany został hymn Polski - „Mazurek Dąbrowskiego”.

Do zebranej społeczności szkolnej zwrócił się Starosta, podkreślając jak ważna jest pamięć o naszej historii: - Dzisiejsza akademia jest doskonałą okazją do złożenia hołdu wszystkim tym, którzy w walce o Niepodległą poświęcili swoje życie. Oto ponad wiek temu po 123 latach zaborów Polacy mogli cieszyć się wolnością i z dumą patrzeć, jak na mapę Europy powraca Polska.

Na ten wyjątkowy dzień uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Będzinie przygotowali program artystyczny łączący w sobie lekcję historii z muzyką z czasów II Rzeczpospolitej, a ich występ urozmaicił wyświetlany film ze scenami z okresu wojennego. Występom przyglądali się wraz ze Starostą: Adam Szydłowski – Członek Zarządu Powiatu oraz Agata Fazan – Sekretarz Powiatu.

Dzięki zaangażowaniu uczniów przypomnieliśmy sobie ważną lekcję historii, która jest i będzie przekazywana z pokolenia na pokolenie.

• 2019_11_08_kopernik_niepodlegla1
  • 2019_11_08_kopernik_niepodlegla3