Dzisiaj jest: 25 sierpień 2019
Imieniny obchodzą: Luiza, Patrycja, Ludwik

Nabór wniosków o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej

OGŁOSZENIE

Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie ogłasza nabór wniosków o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Umowy o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej sfinansowane zostaną ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu p.n. „Aktywizacja osób bezrobotnych w wieku 30+ zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Będzinie” oraz w ramach projektu p.n. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie będzińskim”

Nabór wniosków prowadzony będzie w dniach:

03.09.2019r. - 05.09.2019r.

w godzinach od 7:30 do 14:30

Osobami, mogącymi ubiegać się o dofinansowanie są osoby bezrobotne spełniające poniższe kryteria:

a)      kobiety powyżej 30 roku życia

b)      mężczyźni powyżej 30 roku życia, należący co najmniej jednej z poniższych grup:

- osoby powyżej 50 roku życia

- osoby niepełnosprawne

- osoby długotrwale bezrobotne (bezrobotne nieprzerwanie przez okres 12 miesięcy licząc również okres przed rejestracją w PUP)

- osoby o niskich kwalifikacjach (tzn. do wykształcenia średniego włącznie, bez szkół policealnych/pomaturalnych i wyższych)

c)  osoby do 30 roku życiu (tj. do dnia 30 urodzin), z zastrzeżeniem, że w przypadku osób bezrobotnych do 25 roku życia do wykonywania pracy będą mogły być kierowane wyłącznie osoby, jeżeli od dnia ich rejestracji w PUP nie upłynęły 4 miesiące.

Wnioski oraz Regulamin są dostępnew siedzibie tut. Urzędu (dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej: pokój nr 213) oraz zamieszczone na stronie internetowej http://bedzin.praca.gov.pl/dokumenty-do-pobrania1

Data publikacji: 06.08.2019 r.