Dzisiaj jest: 25 sierpień 2019
Imieniny obchodzą: Luiza, Patrycja, Ludwik

Prelekcja Z NAMI BEZPIECZNIEJ

Mieszkańcy Powiatu Będzińskiego uzyskali cenne porady i wskazówki, jak uniknąć kradzieży. Na prelekcję „Jak nie dać się okraść w miejscach publicznych” zaprosił Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Będzinie insp. Arkadiuszem Więckiem.

W poniedziałek 5 sierpnia w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Będzinie z przybyłymi słuchaczami spotkali się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie - asp. szt. Jacek Bochenek, asp. szt. Michał Ziarnik i sierż. Dagmara Mackiewicz.  Policjanci opowiedzieli o najpopularniejszych sposobach oszustw: metodzie „na wnuczka” czy „na policjanta”, o kradzieżach kieszonkowych czy o zagrożeniach związanych użytkowaniem kart płatniczych. Przede wszystkim tłumaczyli jednak zebranym, jakich błędów należy unikać, jakie zachowania wręcz przyciągają rabusiów i jak zachować czujność w każdej sytuacji. Wiedzę teoretyczną uzupełnili przykładami wyjętymi wprost z codziennego życia. Treść wykładu wraz z prelegentami opracował Naczelnik Wydziału Prewencji kom. Łukasz Frańczak.

Słuchacze podczas prelekcji otrzymali przekazane przez Starostę upominki zwiększające ich bezpieczeństwo. Osłony kart płatniczych uniemożliwią niechciane płatności zbliżeniowe, a opaski odblaskowe zwiększą bezpieczeństwo pieszych na drodze po zmroku.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby otrzymać etui chroniące kartę płatniczą, do Starostwa Powiatowego w Będzinie przy ul. Jana Sączewskiego 6, pok. nr 2.

• 2019_08_05_Prelekcja001
  • 2019_08_05_Prelekcja002