Dzisiaj jest: 17 październik 2019
Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

Czy rondo zostanie Modernizacją Roku?

O tym, że rondo u zbiegu ulic Rafała Sznajdera, Piłsudskiego i Sierżanta Załogi w Będzinie jest jednym z lepszych rozwiązań z zakresu infrastruktury drogowej, które w dodatku znacznie ułatwiło mieszkańcom powiatu przemieszczanie między miastami Zagłębia a Śląskiem, przekonali się dziś członkowie komisji Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI”.

- Dotychczasowe skrzyżowanie było rozwiązaniem przestarzałym i nieefektywnym, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców zgłaszającym duże natężenie ruchu, należało poszukać nowych rozwiązań, które wyeliminowałyby znaczną ilość punktów przecinania się ruchu, a tym samym ułatwiło przejazd i zminimalizowało liczbę kolizji drogowych – mówi Sebastian Szaleniec Starosta Będziński.

O walorach nowej inwestycji opowiadał Krzysztof Błach z Powiatowego Zarządu Dróg w Będzinie, aspekt społeczny przedstawił Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Adam Szydłowski, a o samej realizacji mówili: projektant Witold Adamus z JKM Sp. z o.o. z Mikołowa i wykonawca – Prezes Zarządu Drocad Sp. z o.o. z Tychów – Jarosław Saternus. Mało kto wie, że przy przebudowie ronda pracownicy Drocadu musieli kuć w skale na głębokość ok. dwóch metrów, nie wszyscy na pewno też pamiętają, że skrzyżowanie zostało przebudowane raptem w cztery miesiące, przy stałym przepływie pojazdów. O tym jakie wrażenie powiatowa inwestycja zrobiła na jury przekonamy się już we wrześniu. (kk) foto: Klaudia Caban