Dzisiaj jest: 20 sierpień 2019
Imieniny obchodzą: Sabina, Sobiesław, Bernard

Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego ma już 35 lat

W piątek 7 czerwca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Będzinie odbył się jubileusz Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego, które w tym roku obchodzi 35-lecie swojej działalności. Dzisiejsza uroczystość wchodzi w skład Jubileuszowych Interdyscyplinarnych Warsztatów Artystycznych, które Honorowym Patronatem objął Starosta Będziński Sebastian Szaleniec.

Oficjalnego rozpoczęcia uroczystości dokonała Prezes STKZD Teresa Orłowska, która przywitała serdecznie wszystkich obecnych. W rocznicowej uroczystości wzięli udział m.in.: Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Będzina Rafał Adamczyk, przedstawiciele miast Zagłębia Dąbrowskiego.

Starosta zwrócił się do dzisiejszych Jubilatów: „Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego świętuje w tym roku 35 lat istnienia. Państwa działalność na stałe zakorzeniła się w świadomości mieszkańców Powiatu i całego Zagłębia Dąbrowskiego, Stowarzyszenie cieszy się zasłużonym uznaniem i szacunkiem.  W ciągu całego tego czasu nieustannie i z ogromną pasją upowszechniają Państwo sztukę i kulturę, za co pragnę Państwu serdecznie podziękować”, wręczył też Prezes Stowarzyszenia pamiątkową tabliczkę.

Podczas piątkowej uroczystości zostały wręczone odznaczenia, nagrody i listy gratulacyjne dla członków Stowarzyszenia. Medal „Gloria Artis” otrzymała Prezes Stowarzyszenia Teresa Orłowska. Warto przypomnieć, że w tym roku Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dabrowskiego otrzymało Nagrodę Starosty Będzińskiego za Osiągnięcia w Dziedzinie Twórczości Artystycznej, Upowszechniania i Ochrony Kultury.

Po oficjalnej części nadszedł czas na część artystyczną, podczas której wystąpił Zespół „Grodźczanie”.

Tekst i foto: mc

• 2019_06_07_Jubileusz_STKZD001