Dzisiaj jest: 23 wrzesień 2019
Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław

Nagrody Starosty rozdane

Za nami XIX edycja Nagród Starosty Będzińskiego za Osiągnięcia w Dziedzinie Twórczości Artystycznej, Upowszechniania i Ochrony Kultury. Statuetki z rąk Starosty Sebastiana Szaleńca odebrało jedenastu laureatów.

Uroczysta Gala odbyła się w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie, w której udział wzięli między innymi: w imieniu Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego - Pełnomocnik Rafał Adamczyk, Burmistrz Miasta Czeladź - Zbigniew Szaleniec, Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz - Zdzisław Banaś, Wójt Gminy Bobrowniki - Małgorzata Bednarek, Wójt Gminy Psary - Tomasz Sadłoń, Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego - Jan Powałka, Wicestarosta Będziński - Dariusz Waluszczyk, Członkowie Zarządu Powiatu Będzińskiego: Halina Mentel i Adam Szydłowski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego: Ewa Bierońska i Jan Mucha, Sekretarz Powiatu - Agata Fazan, radni powiatowi i gminni, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatu, dyrektorzy instytucji kulturalnych.

Nagrody Starosty Będzińskiego za Osiągnięcia w Dziedzinie Twórczości Artystycznej, Upowszechniania i Ochrony Kultury za rok 2018 otrzymali:

- Zespół „Grodźczanie” – zgłoszony przez Prezydenta Miasta Będzina oraz przez Klub Radnych „Wspólny Powiat”,

- Odział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Siewierzu
– zgłoszony przez Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz,

- Michał Fiuk – zgłoszony przez Stowarzyszenie Artystów „SPECTRUM”,

- Zespół Ziemi Będzińskiej – zgłoszony przez Klub Radnych „Wspólny Powiat”,

- 29. Wielopoziomowa Zagłębiowska Drużyna Harcerska „Antki Cwaniaki” – zgłoszona przez Wójta Gminy Psary,

- Teresa Jaskuła – zgłoszona przez Burmistrza Miasta Wojkowice,

- Zespół wokalny „Niezapominajki” – zgłoszony przez Klub Radnych „Wspólny Powiat” i przez Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz,

- Grzegorz Majzel – zgłoszony przez Towarzystwo Przyjaciół Grodźca,

- Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej Twardowice – zgłoszona przez Wójta Gminy Bobrowniki,

- Muzeum Saturn – zgłoszone przez Burmistrza Miasta Czeladź,

- Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego – zgłoszone przez Prezydenta Miasta Będzina

Po oficjalnej części na scenie zaprezentowali się: Zespół „Grodźczanie” i Zespół Ziemi Będzińskiej.