Dzisiaj jest: 18 sierpień 2019
Imieniny obchodzą: Helena, Ilona, Bogusław

Święto "Wyspiana" w Teatrze Dzieci Zagłębia

31 stycznia to dzień wyjątkowy dla grona pedagogicznego oraz uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. St. Wyspiańskiego w Będzinie. Wtedy to obchodzono święto szkoły. Jak podkreślała dyrektor Agnieszka Hetman - to uroczyste wydarzenie jest okazją do wyróżnienia uczniów, którzy w sposób szczególny, działając na różnych polach, rozsławiają imię będzińskiego Wyspiana. Tegoroczne „Staśki”, bo taką nazwę nosi to wyróżnienie, wręczał młodzieży Sebastian Szaleniec, Starosta Będziński. W swoim wystąpieniu Starosta podziękował gronu nauczycielskiemu i młodzieży za budowanie pozytywnego wizerunku szkoły i życzył dalszych sukcesów.

Miejscem spotkania był Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana, z którym szkoła współpracuje od wielu lat. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Ewa Bierońska - Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, Dariusz Waluszczyk - Wicestarosta Będziński oraz Adam Szydłowski - Członek Zarządu Powiatu.

Wiele pozytywnych emocji wywołała Gala Oskarów, które uczniowie przyznawali swoim profesorom w wielu kategoriach związanych ze szkolnym życiem. Mimo żartobliwej konwencji, na twarzach wyróżnionych nauczycieli malowało się autentyczne wzruszenie. Całość wydarzenia dopełniła premiera spektaklu „Oświadczyny”, według sztuki Antona Czechowa w brawurowym wykonaniu uczniów Wyspiana.

Tekst i foto: Dariusz Margiel

• 2019_01_31_wito_Szkoy_LO_Wyspian_Teatr001