Dzisiaj jest: 18 czerwiec 2019
Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek

Krajowa Sieć Alarmowa

Ogólnopolski System Bezpieczeństwa Krajowa Sieć Alarmowa to stowarzyszenie zajmujące się obsługą tzw. „Sieci Życia”, która umożliwia w sytuacji bezpośredniego zagrożenia (np. zawał serca, atak astmy czy napad), poprzez wciśnięcie przycisku – uruchomienie automatycznego, natychmiastowego wezwania pomocy.

Inicjatywa ta spotkała się z aprobatą Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (pismo polecające z roku 2014).

Sieć Alarmowa to profesjonalny, supernowoczesny monitoring systemów alarmowych i stanowi skuteczne zabezpieczenie oraz ochronę domu, mieszkania, firmy przed włamaniem, pożarem czy wybuchem gazu.

Sieć daje możliwość natychmiastowego wezwanie pomocy w przypadku napadu, a przycisk „Sieci Życia” zapewnia z kolei wezwanie pomocy medycznej lub innych osób (np. rodziny czy sąsiadów) na przykład w przypadku zasłabnięcia.

Ile to kosztuje?

Członkowie organizacji deklarują niewielkie składki członkowskie, które podstawowo wynoszą 20 zł miesięcznie.

• Osoby korzystające z Przycisku Sieci Życia przy pomocy własnego aparatu telefonicznego, mogą zadeklarować dowolną kwotę składek członkowskich np. 5 zł miesięcznie;
  • Powstańcy Warszawscy i Kombatanci, korzystający z Przycisku Sieci Życia przy pomocy aparatu telefonicznego,  mogą zostać zwolnieni z zadeklarowania składek członkowskich;
  • Podopieczni Ośrodków Pomocy Społecznej, korzystający z Przycisku Sieci Życia przy pomocy aparatu telefonicznego,  mogą zostać zwolnieni z zadeklarowania składek członkowskich;
  • Osoby znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji materialnej, korzystające z Przycisku Sieci Życia przy pomocy aparatu telefonicznego, mogą zostać zwolnione z zadeklarowania składek członkowskich.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej pod adresem: www.ariadna.pl. Regulamin dostępny jest tu.