Dzisiaj jest: 12 grudzień 2018
Imieniny obchodzą: Joanna, Aleksandra, Dagmara

Wezwanie Zarządu Spółki dla Zagospodarowania Wspólnoty Leśno-Gruntowej „Nadzieja”

OGŁOSZENIE

Starosta Będziński informuje, że pismem z dnia 03.12.2018 r. nr BGN-I.680.3.2017 wezwał Zarząd Spółki dla Zagospodarowania Wspólnoty Leśno-Gruntowej „Nadzieja” w Mierzęcicach do uzupełnienia materiału dowodowego w sprawie ustalenia wykazu osób uprawnionych do udziału ww. Wspólnocie o następujące dokumenty:

-  tabelę nadawczą nadania gruntów włościanom wsi Mierzęcice, która będzie stanowić podstawę dla ustalenia skąd wywodzi się następstwo prawne osób, które obecnie zgłaszają swoje żądania do udziału we wspólnocie,

-    określenia jaki był charakter użytkowania gruntów osób ubiegających się o udział we wspólnocie, z uwagi na to, że w przypadku użytkowania gruntów stanowiących lasy, grunty leśne lub nieużytki przeznaczone do zalesienia, wnioskodawcy muszą wykazać użytkowanie ww. gruntów przez okres 5-ciu lat, przed wejściem w życie ustawy z dnia 29 czerwca 1963 r. o zagospodarowaniu wspólnot gruntowych, a nie przez okres 1 roku.

Wyjaśniam, że zgodnie z wytycznymi Wojewody Śląskiego zawartymi w decyzji z dnia 14.08.2018 r. nr IFVIII.7581.2.1.2018, powyższe dokumenty oraz ustalenia zdeterminują dalszy tok postępowania, w tym konieczność ewentualnego uzupełnienia złożonych wniosków oraz będą miały bezpośredni wpływ na podjęcie prawidłowego rozstrzygnięcia w sprawie.

Termin uzupełnienia powyższego materiału dowodowego został określony do dnia do dnia 31.01.2019 r.

Z up. Starosty Będzińskiego

Lidia Firek