Dzisiaj jest: 12 grudzień 2018
Imieniny obchodzą: Joanna, Aleksandra, Dagmara

"Królowa Dynia" w PCKUiP

27 listopada br. miała miejsce V edycja konkursu „Królowa Dynia w Kuchni 2018”, organizowanego przez Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Będzinie.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów 2 klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

Uczniowie Centrum przygotowali, a następnie serwowali najróżniejsze dania, których głównym składnikiem była dynia.

W jury zasiadali między innymi Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk, asystent biura Posła na Sejm RP Waldemara Andzel, przedstawicielka Senatora RP Arkadiusza Grabowskiego, Dyrekcja i nauczyciele PCKUiP w Będzinie oraz uczniowie, uczestnicy konkursu.

Laureatami konkursu zostali:

Sabina Smolak za deser dyniowy o smaku słonego karmelu, w kategorii najlepsze wrażenia  estetyczne podanej potrawy,

Ewelina Tomczyk za zupę dyniową, w kategorii najlepsze wrażenia smakowe,

Wiktoria Grolik za naleśniki dyniowe oraz koktajl owocowo-dyniowy oraz Julia Żak za pierogi z dynią, w kategorii najlepszy organizator pracy.

Inne potrawy, które zyskały uznanie to: frytki dyniowe podane z jajkiem sadzonym i dipem czosnkowym, cynamonowe rollsy z dyni, ciasto dyniowe z polewą czekoladową, krem z dyni oraz placki dyniowe.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wyróżnionym!

(rc)