Dzisiaj jest: 20 listopad 2018
Imieniny obchodzą: Edyta, Edmund, Anatol

X Diecezjalny Konkurs Literacki i Fotograficzny w Wojkowicach

Finał X Diecezjalnego Konkursu Literackiego i Fotograficznego, w tym roku zatytułowanego „Religijny obiekt o charakterze patriotycznym”, odbył się 06.11.2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach. Na uroczystość przybyli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, ich opiekunowie, osoby dorosłe biorące udział w konkursie oraz goście, którzy swoim autorytetem wspierają tę inicjatywę.

Organizatorami X edycji konkursu byli: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach, Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach i Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu.

Honorowym patronatem konkurs objęli: Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup dr Grzegorz Kaszak, Starosta Będziński Arkadiusz Watoła, Burmistrz Miasta Wojkowice Tomasz Szczerba, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Sosnowcu Mirosława Kolwas-Soczyńska.

Komisja, która obradowała w składzie: Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu ksiądz dr Michał Borda, redaktor edycji sosnowieckiej tygodnika „Niedziela” ks. Tomasz Zmarzły, fotograf Wojciech Borkowski, przyznała następujące nagrody:

I miejsce: GRZEGORZ KUŚ z Zespołu Szkół nr 3 w Olkuszu,

II miejsce: EMILIA BRZOZOWSKA ze Szkoły Podstawowej w Siemoni          ,

III miejsce (ex  aequo): KINGA NIEDBAŁA ze Szkoły Podstawowej w Siemoni i OLIWIA MICHALSKA ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Dąbrowie Górniczej.

Wyróżnienia: Pani GRAŻYNA BIALIK z  Sosnowca, KAROLINA MUC z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach, KAMILA STACH i KATARZYNA LEŚNIAK z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu, KINGA IWAĆKOWSKA z Technikum nr 5 w Sosnowcu, TOMASZ PIETRASZKIEWICZ ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sosnowcu oraz GABRIELA KURBIEL, KATARZYNA ŻAK, MAGDALENA KOTARBA z Zespołu Szkół nr 3 w Olkuszu.

Dziękujemy sponsorom, bez których nie byłoby cennych i wspaniałych nagród. Nagrody oprócz organizatorów nagrody sponsorowali: Starosta Będziński Arkadiusz Watoła, Burmistrz Miasta Wojkowice Tomasz Szczerba, Rada Miasta Wojkowice, Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu ks. dr Michał Borda, Radna Powiatu Będzińskiego Dorota Kowalik, proboszcz parafii pw. św. Antoniego Wojkowicach ks. prałat Ryszard Adrjanek, proboszcz parafii pw. św. Stanisława B.M. w Czeladzi ks. kan. Jarosław Wolski, Dziekan Dekanatu Czeladzkiego ks. kan. Janusz Grela, Stowarzyszenie „Towarzystwo Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego” w Wojkowicach, Radosław Rabus – Szkoła Nauki Jazdy „Professional” w Wojkowicach.

Oprawę muzyczną – koncert pieśni patriotycznych – przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach.

Zwycięzcom i nagrodzonym gratulujemy. Wszystkim życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: Justyna Pitas – ZSOiT w Wojkowicach

Zdjęcia: Paulina Korza, Patrycja Pezda