Dzisiaj jest: 12 grudzień 2018
Imieniny obchodzą: Joanna, Aleksandra, Dagmara

Na stulecie… przygotowania do obchodów rocznicy niepodległości w ZST-U

W całym kraju, a także poza jego granicami, trwa od dłuższego czasu akcja „100 twarzy na 100 lecie”. Do projektu przyłączyli się równie z uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Techniczno – Usługowych w Będzinie, „uwieczniając” siebie samych w dniu 12 października,  w roku, w którym Polska Niepodległa obchodzi stulecie istnienia.

Jak napisali do nas uczniowie Szkoły: „Kiedy w większości polskich szkół trwały przygotowania do akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zebraliśmy się w jesiennym słońcu przed budynkiem szkoły. Mamy w swoim gronie przyszłych fachowców w dziedzinie fotografii, ponieważ kształcimy techników fotografii i multimediów, zatem w ich ręce oddaliśmy kwestie praktyczne. Pod kierunkiem pana Marcina Barana,kształcącego w przedmiotach fototechnicznych oraz pani Agaty Firek, nauczycielki historii i WOS, grupa zadaniowa przygotowała plan zdjęciowy i wykonała całą serię ujęć, w których zmieścili się wszyscy obecni. To nasze twarze – na stulecie niepodległości. Tacy jesteśmy dziś i nigdy już nie będziemy tacy sami. Chcemy być coraz mądrzejsi, lepsi, bardziej odważni i dojrzali, ale chcemy też zachować to, co starali się pokazać na zdjęciu nasi technicy i co odczuwaliśmy tego dnia bardzo wyraźnie – radość z życia w niepodległym własnym kraju”.

Tego dnia odbyła się również szkolna akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Była to dla uczniów wyjątkowa okazja, aby szczególnie ciepło i serdecznie podziękować za trud pracy wszystkim pracownikom szkoły: dyrekcji, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi.

Kolejną inicjatywę, która podjęła Szkoła, która ma przygotować uczniów do obchodów rocznicy niepodległości, są  zajęcia z zakresu edukacji filmowej „Historia Polski w filmie”, zaplanowane na 27 października.

W dniach 5-9 listopada Szkoła obchodzić będzie „Tydzień dla Niepodległej” – cykl różnorodnych zajęć, wystaw i prezentacji, przygotowanych pod kierunkiem nauczycielek historii Agaty Firek i Renaty Włodek.

Obchody zakończy Dzień Wspólnoty, w trakcie którego odbędzie się uroczysty apel i wspólne odśpiewanie hymnu narodowego w pełnym brzmieniu oraz…biesiada - czas na radość, czas, by zebrać się przy ognisku i cieszyć się tym wyjątkowym dniem, który zdarza się raz na sto lat!