Dzisiaj jest: 12 grudzień 2018
Imieniny obchodzą: Joanna, Aleksandra, Dagmara

Kolejny sukces w szpitalu w Czeladzi: sala intensywnego nadzoru kardiologicznego

W środę 17 października br. uroczystego otwarcia Sali Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego dokonali między innymi: Starosta Będziński Arkadiusz Watoła, Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Mateusz Drożdżowski, Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Włodzimierz Trzcionka, Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec, p.o. Dyrektora Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Jolanta Sikora-Kałużna, Pełnomocnik Dyrektora ds. Restrukturyzacji dr n. med. Dariusz Jorg. Nowootwartą salę, która została poświęcona przez Proboszcza parafii św. Stanisława BM ks. Jarosława Wolskiego, zwiedzili także Poseł na Sejm RP Waldemar Andzel oraz Senator RP Arkadiusz Grabowski.

Sala Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego jest częścią Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Szybkiej Diagnostyki Kardiologicznej w Szpitalu w Czeladzi. Będzie służyła pacjentom z chorobami układu sercowo – naczyniowego m.in. z ostrą lub przewlekłą niewydolnością serca, groźnymi zaburzeniami rytmu serca, zaburzeniami automatyzmu i przewodzenia.

Sala, która powstała kosztem około miliona złotych, została wyposażona w niezwykle nowoczesne echo serca (echokardiogram) do diagnostyki i monitorowania chorób serca. Dzięki ultradźwiękom możliwy jest pełny ogląd pracy serca i dużych naczyń krwionośnych oraz ocena funkcji serca w ruchu. Urządzenie jest bardzo potrzebne chorym z nadciśnieniem tętniczym, po przebytym już zawale serca, z chorobą wieńcową czy chorobą zakrzepowo-zatorową.

To kolejny dowód na to, że w szpitalu powiatowym zagościła na dobre medycyna XXI wieku, nowoczesne rozwiązania służące pacjentom ze skomplikowanym schorzeniami, którzy znajdą tu tak fachową pomoc jak w najlepszych ośrodkach w kraju – podkreślił Arkadiusz Watoła, Starosta Będziński.

Jak wyjaśniła, kierująca Odziałem, dr n. med. Mirosława Rogal: Ratujemy zdrowie i życie na najwyższym poziomie bo nie ma nic ważniejszego niż szybka i profesjonalna pomoc zwłaszcza, że pacjentów z chorobami serca nieustannie przybywa. Niewydolność serca już została nazwana „nową epidemią”. Do niedawna w Polsce dominowały zawały serca. Teraz każdego roku coraz więcej chorych trafia do szpitali z powodu niewydolności serca. Te placówki muszą być na to gotowe.

foto: rc, ls