Dzisiaj jest: 15 grudzień 2018
Imieniny obchodzą: Nina, Celina, Walerian

Otwarcie nowego oddziału okulistyki w szpitalu w Będzinie

W dniu 9 października br. miało miejsce uroczyste otwarcie nowego oddziału okulistyki w szpitalu w Będzinie. Po gruntownej modernizacji pomieszczeń i poszerzeniu możliwości operacyjnych, oddział oferować będzie kompleksowe leczenie chorób oczu takich jak zaćma, jaskra, odwarstwień siatkówki i wiele innych. Oddział został bowiem wyposażony w dwie sale operacyjne oraz nowoczesny sprzęt medyczny, który zapewni pacjentom szybkie i skuteczne leczenie.

Przybyłych gości powitała dr Jolanta Sikora-Kałużna, dyrektor szpitala. Dr n. med. Dariusz Jorg przybliżył zebranym zakres inwestycji przeprowadzonej w nowym oddziale okulistycznym.  Jej łączny koszt zamknął się kwotą 6.000.000 zł. Przypomniał również o sukcesie, jakim było uratowanie szpitala przed zamknięciem w 2017 roku.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi poseł na sejm RP Waldemar Andzel, senator RP Arkadiusz Grabowski, Starosta Będziński Arkadiusz Watoła, Przewodniczący Rady Powiatu Mateusz Drożdżowski, Wicestarosta Sebastian Szaleniec oraz członkowie Zarządu Powiatu: Halina Mentel, Rafał Pietrzyk i Włodzimierz Trzcionka. Obecni byli również przedstawiciele władz samorządowych gmin Powiatu Będzińskiego.

Głos zabrali: Senator RP Arkadiusz Grabowski, Poseł na sejm RP Waldemar Andzel oraz Starosta Będziński Arkadiusz Watoła. Gratulowali oni władzom szpitala sukcesu, jakim niewątpliwie jest otwarcie w krótkim czasie nowego oddziału okulistyki. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Starosta Będziński Arkadiusz Watoła oraz Wiceprezydent Będzina.

Po poświęceniu oddziału przez Ks. Kan. Andrzeja Stępnia miało miejsce zwiedzanie nowego oddziału. Dr Jorg zaprezentował przybyłym odział okulistyki „od kulis”, pokazując im nowe sale szpitalne oraz zainstalowane w nich nowoczesne urządzenia medyczne.

• DSC_0837_2
  • DSC_0840_2