Dzisiaj jest: 11 grudzień 2018
Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy

"Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" - Priorytet 3

11 lipca 2018 roku pomiędzy Skarbem Państwa reprezentowanym przez Wojewodę Śląskiego Pana Jarosława Wieczorka a Powiatem Będzińskim reprezentowanym przez Starostę Będzińskiego Pana Arkadiusza Watołę została podpisana umowa o dofinansowanie z budżetu państwa zakupu nowości wydawniczych niebędących podręcznikami do bibliotek szkolnych/pedagogicznych w ramach programu wieloletniego pod nazwą „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” – Priorytet 3.

Program został stworzony w celu poprawy czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Główną ideą programu jest promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży poprzez zakup nowości wydawniczych, uatrakcyjnienie księgozbiorów bibliotek szkolnych i pedagogicznych oraz wzmocnienie potencjału i roli bibliotek szkolnych. Program zapewnia finansowe wsparcie w celu uzupełniania zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych w nowości wydawnicze, ze szczególnym uwzględnieniem literatury dla dzieci i młodzieży. Z terenu powiatu będzińskiego do programu przystąpiły dwie szkoły ponadgimnazjalne, które wcześniej złożyły wnioski o dofinansowanie. Obydwie szkoły zostały zakwalifikowane do programu i w związku z tym otrzymały dofinansowanie przedstawione w poniższym zestawieniu:

Lp. Pełna nazwa szkoły Wysokość kwotowa wsparcia finansowego Wysokość procentowa wsparcia finansowego w ramach programu
1. Zespół Szkół Techniczno–Usługowych  w Będzinie 12 000,00 zł 80%
2.