Dzisiaj jest: 15 sierpień 2018
Imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

W środę 30 maja br. odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Będzinie. Uroczystość zaszczycił obecnością Starosta Będziński Arkadiusz Watoła.

Oficjalnego rozpoczęcia dokonała Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Będzinie Olga Machura witając serdecznie zaproszonych gości  oraz dziękując wszystkim rodzinom zastępczym za zaangażowanie, włożone siły, zrozumienie oraz wytrwałość w realizacji zastępczego rodzicielstwa.

Następnie Starosta Będziński oraz Dyrektor PCPR wręczyli rodzicom zastępczym gratulacje za okazane serce, trud i poświęcenie, za troskę i opiekę, którymi każdego dnia obdarzają swoich podopiecznych.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego posiada swoją wieloletnią tradycję, bowiem jest obchodzony od 30 maja 2006 roku na mocy uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Celem tego cyklicznego wydarzenia jest poprawa losu dzieci odrzuconych i osieroconych, jak również  popularyzację ruchu rodzicielstwa zastępczego.

Rodzicielstwo zastępcze jest szansą daną przez dorosłych wielu najmłodszym, pozbawionym możliwości dorastania w rodzinie biologicznej, na odbudowanie normalnego, bezpiecznego życia wśród przyjaznych, życzliwych osób.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, to dzień nie tylko Rodziców, ale także dzieci, którym dali bezpieczny dom. Warto w tym miejscu wspomnieć, iż od 1997 roku działa w Polsce organizacja pożytku publicznego Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa.

[mc]

• 2018_05_30_Dzien_Rodzicielstwa_Zastepczego001