Dzisiaj jest: 18 październik 2018
Imieniny obchodzą: Juliana, Łukasza, Bogumiła

Supernowoczesne poradnie specjalistyczne gotowe na przyjęcie Pacjentów

Do tej pory poradnie specjalistyczne zlokalizowane były w głównym budynku będzińskiego szpitala - aż na trzech poziomach (parter, pierwsze i drugie piętro) z rejestracją na pierwszym piętrze, co było ogromnym utrudnieniem szczególnie dla osób starszych i niepełnosprawnych. A trzeba podkreślić, że rocznie z pomocy specjalistów w będzińskich poradniach korzysta 50 tysięcy pacjentów.

Teraz nastąpi radykalna zmiana! Zmodernizowane poradnie zlokalizowane będą w budynku G (dawny oddział ginekologiczny) wyłącznie na jednym poziomie z łatwym dostępem dla chorych mających problemy z poruszaniem się

Uroczyste otwarcie nowo powstałej przychodni odbyło się 25 maja 2018 r. Aby przyjrzeć się przyjaznym pacjentom pomieszczeniom, nowoczesnemu sprzętowi oraz pogratulować dyrekcji PZZOZ kolejnego sukcesu do otwartego dziś kompleksu przybyli m. in. Poseł na Sejm RP Waldemar Andzel, Senator RP Arkadiusz Grabowski, Starosta Będziński Arkadiusz Watoła, Członkowie Zarządu Powiatu, radni oraz Sekretarz Powiatu Agata Fazan. Obecni byli również: Prezes Zarządu Fabryki Przewodów Energetycznych S.A. Krzysztof Przybylak, Przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania - Bożena Gładysiewicz. Poświęcenia przychodni dokonał JE Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.

- Likwidujemy bariery, a jednocześnie zapewniamy Pacjentom zdecydowanie większy komfort. Przestronne, jasne wnętrza, łatwość dostępu, lepsza organizacja pracy wszystkich poradni to widoczne już efekty – podkreśla Arkadiusz Watoła, Starosta Będziński.

- Inwestycja kosztowała 1.834.000 złotych, z czego 1,5 mln przekazały władze powiatu, a 334 tysiące to wkład własny placówki. Wierzymy, że to dobrze wydane środki, przede wszystkim z racji udogodnień dla chorych, ale także lepszych warunków pracy dla personelu medycznego – podsumowuje Jolanta Sikora-Kałużna, dyrektor szpitala.

Poradnie specjalistyczne w będzińskiej placówce mają pełne zaplecze diagnostyczno-zabiegowe, pomoc mogą tu uzyskać pacjenci wymagający konsultacji m.in. hematologicznej, kardiologicznej, chirurgicznej, lekarza rodzinnego i wielu innych. (red)

• DSC_0725 1