Dzisiaj jest: 18 sierpień 2018
Imieniny obchodzą: Helena, Ilona, Bogusław

I Powiatowy Konkurs Dziennikarski rozstrzygnięty

15 maja br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Mierzęcicach odbył się finał I Powiatowego Konkursu Dziennikarskiego „Współczesny patriotyzm” pod patronatem Starosty Będzińskiego Arkadiusza Watoły.

Ogłoszony w marcu przez Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach konkurs, adresowany był do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych i szkół średnich powiatu będzińskiego i wpisywał się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzięki udziałowi w konkursie, młodzież z terenu powiatu będzińskiego miała szansę zgłębić tematykę patriotyzmu we współczesnym wydaniu. Tworząc prace konkursowe starała się odpowiedzieć na pytanie, jak dzisiaj przedstawia się pojęcie miłości do ojczyzny i w jakich obszarach życia ta miłość się przejawia.

Celem konkursu było zwrócenie uwagi na pojęcie współczesnego patriotyzmu, uwrażliwienie dzieci i młodzieży na historię i współczesność tzw. „małych ojczyzn”, a także budowanie pozytywnych wzorców postępowań.

Poniżej przedstawiamy listę laureatów:
Kategoria nagranie video - wywiad telewizyjny
I miejsce - Bartosz Turlej, Szkoła Podstawowa nr 9 w Będzinie
II miejsce - Piotr Konieczny, Szkoła Podstawowa nr 9 w Będzinie

Kategoria tekst prasowy - gatunek np. wywiad prasowy, reportaż, felieton
I miejsce Agata Gdak, Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach
II miejsce Krystian Kulasik, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Będzinie
III miejsce Iga Flak, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strzyżowicach
Wyróżnienia:

Małgorzata Płatek - Szkoła Podstawowa nr 2 w Mierzęcicach
Anna Jewak - Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 w Sarnowie
Dominika Purchała i Oliwia Pawłowska - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi
Patrycja Pulikowska - Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody oraz puchary. Nagrodą dodatkową dla wszystkich uczestników konkursu jest także wycieczka do redakcji Dziennika Zachodniego.
Podczas uroczystości wręczone zostały także podziękowania dla osób, które najbardziej przyczyniły się do organizacji wydarzenia. Dyplomy otrzymali także dyrektorzy i przedstawiciele placówek oświatowych, z których uczniowie brali udział w konkursie.

źródło: Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach