Dzisiaj jest: 21 maj 2018
Imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

IX Diecezjalny Konkurs Literacki i Fotograficzny w Wojkowicach

Finał IX Diecezjalnego Konkursu Literackiego i Fotograficznego, w tym roku zatytułowanego „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, odbył się 15.05.2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach. Na uroczystość przybyli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, ich opiekunowie oraz goście, którzy swoim autorytetem wspierają tę inicjatywę.

Organizatorami IX edycji konkursu byli: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach, Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach i Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa dr Grzegorza Kaszaka oraz  Starosty Będzińskiego Arkadiusza Watoły.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie było wykonanie pracy na wskazany przez organizatorów temat. Praca mogła mieć formę: literacką (proza, poezja), fotograficzną lub fotoreportażu (forma prezentacji multimedialnej lub filmu). Na konkurs nadesłano 65 prac: 11 w kategorii literackiej i multimedialnej oraz 54 w kategorii fotograficznej.

Komisja, która obradowała w składzie: ksiądz dr Michał Borda – Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu, Janina Lazur – Diecezjalny Doradca Metodyczny Religii, ks. Tomasz Zmarzły – redaktor edycji sosnowieckiej tygodnika „Niedziela”, Wojciech Borkowski – fotograf, przyznała nagrody w poszczególnych kategoriach.

W kategorii „literackiej” poezja, proza, reportaż i multimedia przyznano następujące nagrody:

I miejsce: Magdalena Trzaska z Zespołu Szkół w Wolbromiu,

II miejsce: Adam Żmija ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Sosnowcu,

wyróżnienie: Marcin Kubański z Zespołu Szkół nr 3 w Olkuszu, Patryk Chmura i Kamila Pilch z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu.

W kategorii „fotografia” przyznano następujące nagrody:

I miejsce: Emilia Łukasik ze Szkoły Podstawowej w Siemoni,

II miejsce: Elżbieta Bilska z CKZiU w Sosnowcu,

III miejsce: Szkolne Koło Caritas ze Szkoły Podstawowej w Rogoźniku,

wyróżnienie: Wojciech Wosik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Jaworznie, Aleksandra Gładysz ze Szkoły Podstawowej w Rogoźniku oraz Patrycja Kozina z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach.

Zwycięzcom i nagrodzonym gratulujemy. Wszystkim życzymy dalszych sukcesów, a na kolejną edycję konkursu fotograficznego zapraszamy już w listopadzie!

Źródło: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach (tekst: Justyna Pitas, zdjęcia: Patrycja Kozina, Paulina Korza, Patrycja Pezda)

• 2018_05_16_IX_DKLiF001
  • 2018_05_16_IX_DKLiF002