Dzisiaj jest: 10 grudzień 2018
Imieniny obchodzą: Julia, Judyta, Daniel

Czeladzki Jarmark św. Stanisława

W niedzielne popołudnie 13 maja br. przy kościele pw. św. Stanisława BM w Czeladzi odbył się Jarmark św. Stanisława. Wydarzenie, między innymi pod honorowymi patronatami Starosty Będzińskiego Arkadiusza Watoły zorganizowali: parafia św. Stanisława BM w Czeladzi, Rada Rycerzy Kolumba w Czeladzi oraz państwo Agnieszka i Dariusz Zasadzień.

Jarmark, nawiązujący do XVII-wiecznej tradycji, a ściśle roku 1636 roku, przyciągnął wielu Czeladzian oraz mieszkańców powiatu będzińskiego. Dookoła czeladzkiej świątyni rozstawiono wiele stoisk, na których można było nabyć m.in. różnorodne rękodzieła i drewniane zabawki. Każdy mógł też spróbować pysznego ciasta czy grochówki prosto z kotła. Od wczesnych godzin przedpołudniowych na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji, a w szczególności na najmłodszych. Występy artystyczne dzieci i młodzieży czy specjalnie przygotowany biesiadny repertuar wokalny umilały wszystkim czas wolny. Bractwo Rycerskie Zamku Będzin przygotowało pokaz pojedynku i oręża, jak również prowadziło gry i zabawy rycerskie dla dzieci.

Z kolei Wydział Informacji i Promocji Powiatu przygotował jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji dla dzieci. Mowa bowiem o plenerowej grze „Wszędobyl w Powiecie Będzińskim” prawdopodobnie znanej już wszystkim najmłodszym w naszym regionie. Za udział w grze o tematyce turystyki kulturowej można było otrzymać interesujące nagrody.

Oczywiście nie zabrakło smakowitych słodkości czy ulubionych przez wszystkie dzieci nadmuchiwanych placów zabaw… Przy cudownej, słonecznej, chociaż wietrznej pogodzie, wszyscy bawili się świetnie i spędzali wolny czas aż do późnego popołudnia.

[mc]

• 2018_05_13_Jarmark_sw_Stanislawa001