Dzisiaj jest: 24 kwiecień 2018
Imieniny obchodzą: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Rekordowe inwestycje Szpitala Powiatowego w 2018 roku!

21 marca br. w siedzibie PZ ZOZ odbyła się Rada Społeczna Szpitala, podczas której jednogłośnie przyjęto uchwałę w sprawie wprowadzenia planu finansowego i inwestycyjnego dla PZ ZOZ na rok 2018.

Przyjęty plan zakłada wydatkowanie na inwestycje w 2018 roku rekordowej kwoty sięgającej niemal 16 milionów złotych!

Wielomilionowe inwestycje dotyczą zarówno budynku Szpitala w Czeladzi jak i w Będzinie (PZ ZOZ to jeden szpital z dwoma lokalizacjami - Będzin i Czeladź).

Do najważniejszych z nich należą:

- Przebudowa i modernizacja pomieszczeń na potrzeby Oddziału Okulistyki wraz
z blokiem operacyjnym w Szpitalu w Będzinie – wartość 6.000.000 zł;

-  Termomodernizacja budynku głównego Szpitala w Czeladzi – wartość 6.120.656 zł;

- Przebudowa i modernizacja pomieszczeń na potrzeby Poradni Specjalistycznych w Będzinie – wartość 1.850.000 zł;

- Wymiana dźwigów szpitalnych (wind) wraz z remontem szybów windowych i instalacji elektrycznych w Będzinie i Czeladzi – wartość 1.013.000 zł;

- Dostawa i montaż systemu parkingowego wraz z monitoringiem Szpitala – wartość 120.000 zł;

Przyjęto również Plan zakupów inwestycyjnych sprzętu i aparatury medycznej oraz technicznej na 2018 rok na kwotę 1 milion 100 tys. zł., który zakłada m.in. zakup:

- Aparatu do EKG – wartość 5.000 zł;

- Haka chirurgicznego automatycznego – wartość 25.000 zł;

- Narzędzi mikrochirurgicznych okulistycznych – wartość 50.000 zł;

- Sprzętu informatycznego i oprogramowania – wartość 200.000 zł;

- Maceratora do zabiegów ginekologicznych – wartość 50.000 zł;

-  Biometru optycznego – wartości 100.000 zł;

- Laparoskopu – wartości 300.000 zł.

Powyższe dane wskazują, że realizowany obecnie przez Dyrekcję program restrukturyzacji PZ ZOZ przynosi konkretne – pozytywne dla mieszkańców powiatu będzińskiego efekty. Odkąd bezpośredni nadzór nad Szpitalem objął Starosta Będziński Arkadiusz Watoła (przełom 2016/2017 roku), nie mówi się już o upadku i zamknięciu Szpitala w Będzinie i Czeladzi – a wręcz przeciwnie – nastał właśnie czas dynamicznego rozwoju powiatowej służby zdrowia. Lata zaniedbań powodują, iż nie od razu można wszystko naprawić, jednak konsekwentna, ciężka i uczciwa praca na rzecz poprawy sytuacji PZ ZOZ już przynosi wymierne efekty, a kolejne lata pokażą wszystkim mieszkańcom powiatu, że „chcieć to móc”.

Olbrzymie znaczenia ma dla PZ ZOZ również wsparcie jakiego udzielają samorządy Będzina i Czeladzi oraz pomoc lokalnych parlamentarzystów w osobach Posła na Sejm RP Waldemara Andzel oraz Senatora RP Arkadiusza Grabowskiego.

Jarosław Burzawa

Naczelnik Wydziału Zarządzania Bezpieczeństwem Publicznym