Dzisiaj jest: 15 grudzień 2018
Imieniny obchodzą: Nina, Celina, Walerian

Niezwykła operacja w czeladzkim szpitalu

Sukcesem zakończyła się pierwsza tego typu w szpitalu w Czeladzi operacja laparoskopowego usunięcia guza jelita przeprowadzona przez zespół specjalistów pod kierunkiem wybitnego chirurga prof. Stanisława Czudka.

Pacjent – pan Stanisław Sosnowski ma duże szanse na powrót do sprawności i normalnego funkcjonowania. Już pół godziny po zabiegu swobodnie rozmawiał z żoną oraz personelem medycznym oraz dostał pozwolenie na wypicie małej kawy pod koniec dnia. To jeden z pierwszych zabiegów przeprowadzonych w szpitalu w Czeladzi przez prof. Stanisława Czudka – chirurga, onkologa, jednego z najlepszych na świecie specjalistów w zakresie laparoskopii. Takie operacje jeszcze kilka lat temu byłyby nie do pomyślenia, dziś mają być standardem, chcemy przede wszystkim by chory czuł się jak najlepiej, miał jak największy komfort – podkreślił profesor.

W 2009 roku prof. Czudek został Lekarzem Roku w Republice Czeskiej. Jest członkiem elitarnej grupy stu chirurgów z całego świata wybranych przez NASA do – ewentualnego – operowania na odległość astronautów przebywających w kosmosie. Stanisław Czudek jest nie tylko lekarzem, naukowcem i wykładowcą wielu uczelni, ale także przedsiębiorcą, działaczem społecznym i samorządowym.

• 2018_02_21_Operacja_Czeladz001
  • 2018_02_21_Operacja_Czeladz002