mapa powiatow bedzin slawkow mierzecice psary bobrowniki wojkowice bedzin czeladz siewierz

Dzisiaj jest: 14 grudzień 2018
Imieniny obchodzą: Alfred, Izydor

ZSOiT W WOJKOWICACH SZKOŁA DLA TWÓRCZYCH, WYJĄTKOWYCH, PROFESJONALNYCH …

 

 

ZSOIT w Wojkowicach to szkoła, w której UCZEŃ nie będzie anonimowy, u nas dostrzeżony i otoczony opieką jest każdy – zarówno wybitny, utalentowany, jak i ten, który potrzebuje wsparcia.

 

Potrafimy wyłonić  z tłumu i zapewnić bezpieczeństwo w niepowtarzalnej

atmosferze kameralnej szkoły.

Równocześnie nasze drzwi są otwarte na wielki świat. Jesteśmy znani w Polsce i Europie z inicjatyw i projektów o charakterze międzynarodowym. U nas uczymy się języka nie tylko na lekcjach, ale także podczas wyjazdów zagranicznych. Ponadto w szkole od wielu lat, przez cały rok szkolny goszczą wolontariusze z krajów europejskich (obecnie Soline z Francji i Carlo z Włoch), którzy prowadzą dla naszych uczniów tandemy językowe. U nas młodzież uczy się szybciej i efektywniej dzięki zastosowaniu neurodydaktyki w praktyce, poznaje także specyfikę nauki na  wyższych uczelniach.

 

PRZEZ   MAŁE   MIASTO   DO   WIELKIEGO  ŚWIATA

 

Z myślą o naszych uczniach i ich przyszłości współpracujemy z instytucjami partnerskimi m.in. z Uniwersytetem Śląskim, Politechniką Śląską Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo- Wschodniej,  Wyższą Szkołą Humanitas w Sosnowcu, Wyższą Szkołą Biznesu z Dąbrowy Górniczej, Uniwersytetem SWPS w Katowicach oraz Polskim Klubem Lotniczym.

                

W NASZYM LICEUM znajdą dla siebie miejsce  uczniowie, którzy nie tylko chcą dobrze zdać maturę, ale już na etapie szkoły średniej projektują swoją przyszłość w kontekście zawodów, które już teraz są ich pasją: psychologa, pedagoga, organizatora imprez masowych, animatora kultury, prawnika, policjanta, strażaka, ratownika medycznego.

 

 

Wyzwaniem dla młodych intelektualistów są zajęcia realizowane w ramach innowacji pedagogicznych: Komunikacja perswazyjna ( z elementami psychologii reklamy oraz treningu wystąpień publicznych), Popkultura - cywilizacja w stanie wyczerpania czy nadzieja dla współczesnej humanistyki, Aktywny obywatel w państwie prawa, Profilaktyka pożarnicza z elementami wiedzy na temat ratownictwa medycznego oraz  seminaria zagraniczne, podczas których młodzi ludzie mają okazję wykorzystać swe umiejętności językowe w bezpośrednim kontakcie z rówieśnikami z innych krajów europejskich.

 

  

 

Możemy pochwalić się  bogatą ofertą zajęć dodatkowych, rozwijających zainteresowania i pasje, ale również wyrównujących braki. Dla zapalonych sportowców proponujemy rozszerzone zajęcia sportowe w nowoczesnej  sali gimnastycznej, m.in. techniki samoobrony, siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną. Dodatkowo również prowadzimy cotygodniowe treningi musztry, a dla chętnych Szkolny Klub Płetwonurka, Szkolną Drużynę WOPR, Młodzieżową Służbę Ruchu Drogowego.

 

NASZE TECHNIKUM to jedna z najlepszych szkół technicznych w regionie. Dwukrotnie zdobywała BRĄZOWĄ TARCZĘ  w ogólnopolskim rankingu szkół. Uczniowie kilkakrotnie byli laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej. Szkoła proponuje naukę w zawodach: technik lotniskowych służb operacyjnych, technik geodeta i technik architektury krajobrazu.

Absolwenci pierwszego kierunku będą mogli pracować  na  lotniskach oraz portach lotniczych (np. na stanowiskach kontroli bezpieczeństwa, oprawy biletowo-bagażowej, działu służby dyżurnej). Mogą także podejmować pracę w liniach lotniczych, ośrodkach szkolenia lotniczego, organizacjach zarządzających ciągłą zdatnością do lotów, u agentów obsługi naziemnej statków powietrznych, w lotniczych ośrodkach naukowo-badawczych czy państwowym organie zarządzania ruchem lotniczym.

 

Geodeci znajdują zatrudnienie w firmach geodezyjnych, budowlanych (budownictwo drogowe, kolejowe, mieszkaniowe, przemysłowe, itd.), w jednostkach administracji rządowej i samorządowej, jak również bardzo często prowadzą działalność na własny rachunek realizując zlecenia dla firm i osób.

 

Architekci Krajobrazu mogą podejmować pracę w przedsiębiorstwach prowadzących działalność w zakresie projektowania, zakładania i pielęgnowania obiektów architektury krajobrazu, a także w przedsiębiorstwach i instytucjach innych branż, w których znajdują się obiekty architektury krajobrazu. Mogą także prowadzić działalność gospodarczą na własny rachunek.

 

  

UCZNIOWIE  LOKALNIE  I  REGIONALNIE

W szkole  od 1994 roku funkcjonuje Szkolny Klub Integracji Europejskiej.  Najbardziej spektakularnym sukcesem Klubu było zajęcie I miejsca w Polsce w ogólnopolskim konkursie na najlepszy klub europejski w kraju. W nagrodę 30 członków Klubu otrzymało zaproszenie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu  do udziału w programie edukacyjnym PE „EUROSCOLA”. KIE współpracuje z Akademią Europejską Otzenhausen, Internationales Haus Sonnenberg oraz z wolontariuszami AISEC.

Od wielu lat jesteśmy organizatorami konkursów dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych takich jak: Booktalking, czyli gawęda o książce, Lovesong – konkurs zakochanej piosenki, Łebski traper, Gram i kulturalnie kibicuję, Wojewódzkiego Turniej Musztry dla szkół z klasami mundurowymi.

 

W TROSCE O PLANETĘ…

 

Wszyscy zainteresowani przyrodą uczestniczą w  dodatkowych zajęcia z zakresu fizyki i chemii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, wykładach i odczytach na Uniwersytecie Śląskim - Wydziale Nauk o Ziemi  w Sosnowcu. Uczniowie uczestniczą w zagranicznych seminariach ekologicznych Akademii Europejskiej Otzenhausen w Niemczech. Młodzież pracująca metodą projektów  bierze udział w  warsztatach ekologicznych prowadzonych przez pracowników ZPKWŚl w Będzinie i w Smoleniu. Dodatkowo w systemie pozalekcyjnym odbywają się zajęcia z zakresu edukacji regionalnej lub europejskiej.

 

Oferta Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach jest niezwykle bogata, ale co najważniejsze – znajduje potwierdzenie w sukcesach uczniów, którzy bez kompleksów mogą znaleźć dla siebie miejsce nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

 

MŁODZI, CIEKAWI ŚWIATA POLACY I KREATYWNI EUROPEJCZYCY TO MY!

 

Dlaczego warto NAM ZAUFAĆ?

 • U nas nauczysz się szybciej i bardziej efektywnie dzięki zastosowaniu NEURODYDAKTYKI w praktyce szkolnej
 • Jeśli włączysz się w realizację programów europejskich -  poznasz z nami świat
 • Będziesz miał/a  okazję uczestniczyć w tandemach językowych z wolontariuszami z krajów europejskich
 • Już na etapie szkoły średniej poznasz specyfikę nauki na interesujących Cię wyższych uczelniach
 • Potrafimy wyłonić Cię z tłumu i zapewnić  bezpieczeństwo w niepowtarzalnej atmosferze kameralnej szkoły
 • U nas znajdziesz:
   •  pomoc i wsparcie przy trudnościach edukacyjnych
   •  indywidualną opiekę nauczyciela -  mentora dla ucznia zdolnego

 

Biura Obsługi Klienta:

 

Adres Telefon
ul. Jana Sączewskiego 6 +48 32 368-07-00 do 02

ul. Ignacego Krasickiego 17

+48 32 368-08-00 do 01

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że odwiedzana strona korzysta z plików cookies. W związku z powyższym użytkownik strony może domyślnie ustawić w przeglądarce poziom kontroli, czy, ile i jakie chce cookies. Brak takich ustawień będzie świadomym aktem woli i akceptacji plików cookies.

Akceptuję pliki cookie