Dzisiaj jest: 26 kwiecień 2018
Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena

II Powiatowa „Wigilia pod chmurką”

20 grudnia br. na placu kard. J.M. Lustigera , przed budynkiem Starostwa Powiatowego, odbyła się II Powiatowa „Wigilia pod chmurką”. Spotkanie zorganizowane zostało przez Powiat Będziński dla mieszkańców powiatu.
Wszystkich przybyłych powitał Starosta Będziński Arkadiusz Watoła, który złożył zgromadzonym życzenia zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego dobrego w Nowym 2018 Roku. Na nasze świąteczne spotkanie przybyli również Poseł na Sejm RP Waldemar Andzel, przedstawicielka Senatora RP Arkadiusza Grabowskiego, Członek Zarządu Rafał Pietrzyk, Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Mateusz Drożdżowski, Wiceprzewodniczący Rady Krzysztof Malczewski, Radni Rady Powiatu, Dyrektorzy Szkół z terenu Powiatu, Dyrektor Domu Dziecka w Sarnowie, a także ksiądz Paweł Kempiński proboszcz parafii św. Brata Alberta w Będzinie.

Obrzęd Wigilijny odprawił ksiądz dziekan Andrzej Stępień, proboszcz Parafii pw. św. Trójcy w Będzinie. Po krótkiej modlitwie młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Będzinie zaśpiewała piękne, polskie kolędy. Następnie można było podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia świąteczne, a także skosztować pysznych, przygotowanych specjalnie na tę okazję potraw. Zupa pieczarkowa, smażona ryba oraz kompot z suszu nawiązywały do tradycyjnych potraw wigilijnych, dlatego cieszyły się ogromnym powodzeniem.
Prawdziwie zimowa aura nie zniechęciła mieszkańców powiatu, a spotkanie odbyło się w licznym gronie.

Organizatorzy dziękują za pomoc w przygotowaniu „Wigilii pod chmurką”:
- księdzu Andrzejowi Stępniowi, proboszczowi Parafii Świętej Trójce za odprawienie Obrzędu Wigilijnego,
- Dyrekcji i uczniom I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Będzinie za występ artystyczny,
 - Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie za udostępnienie ogrzewanego namiotu,
- Dyrekcji i pracownikom Domu Dziecka w Sarnowie za przygotowanie i serwowanie potraw wigilijnych,
- Dyrekcji, pracownikom, uczniom i podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy „Ostoja” oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Czeladzi za przygotowanie i wystawienie stoisk ze świątecznymi ozdobami,
- Powiatowemu Zarządowi Dróg w Będzinie za pomoc w przewiezieniu sprzętu.
Gorąco dziękujemy również Firmie ARMARENT Wynajem Sprzętu Budowlanego za nieodpłatne udostępnienie nagrzewnic. Dzięki nim przybyli na Wigilię goście mogli spędzić grudniowe popołudnie w ciepłej, przyjaznej atmosferze.

• 2017_12_20_Wigilia_pod_Chmurka001
  • 2017_12_20_Wigilia_pod_Chmurka002