Dzisiaj jest: 15 grudzień 2017
Imieniny obchodzą: Nina, Celina, Walerian

Kolejny sukces Powiatu!

Budynek CKUiP nr 1 - po modernizacji -I etap inwestycji

Następny projekt unijny Powiatu Będzińskiego otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W dniu 28 listopada 2017 r. Zarząd Województwa Śląskiego wybrał do dofinansowania projekty z poddziałania 12.2.1 Infrastruktura kształcenia zawodowego – ZIT Subregionu Centralnego. Projekt przygotowany przez Wydziału Inwestycji, Rozwoju i Nadzoru Właścicielskiego Powiatu Będzińskiego otrzymał najwyższą punktację w tej edycji konkursu i znalazł się na pierwszej pozycji listy wniosków zgłoszonych przez samorządy.

Jest to drugi projekt dotyczący modernizacji infrastruktury Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego (CKUiP), pt.: „Zagłębiowska Liga Zawodowców – przebudowa obiektu z dostosowaniem pomieszczeń dla potrzeb praktycznej nauki zawodu w PCKUiP w Będzinie, budynek nr 2”. W jego zakres wchodzi min. przebudowa, doposażenie i modernizacja pracowni napraw pojazdów samochodowych oraz napraw i diagnostyki pojazdów ciężarowych. Planowany okres realizacji inwestycji to styczeń – sierpień 2018 roku.

Warsztaty szkolne  budynek nr 2- przed modernizacją- II etap inwestycji

W ramach I projektu unijnego, Powiat Będziński przekazał do użytku w październiku br. trzy nowe pracownie; nowoczesnych technik spawalniczych, stolarską i pomocniczą. W pracowniach trwają już zajęcia z praktycznej nauki zawodu jako realizacja wiązki projektów edukacyjnych finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach pozyskanych środków unijnych rozpoczyna się również przebudowa oddziałów przedszkolnych SOSW w Będzinie. W listopadzie br. podpisano umowę z wykonawcą robót budowlanych – Hutnicze Przedsiębiorstwo Remontowe w Dąbrowie Górniczej i przekazano plac budowy. Termin zakończenia inwestycji to 14 sierpnia 2018 roku.