Dzisiaj jest: 28 maj 2018
Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Trwa Tydzień Seniora w Powiecie Będzińskim

W sobotę 18 listopada uczniowie II LO im. St. Wyspiańskiego w Będzinie uczestniczyli w niezwykłym międzypokoleniowym spotkaniu. Starosta Będziński Arkadiusz Watoła wraz z kierownikiem Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. J. Lompy w Katowicach – Filia w Będzinie Panią Magdaleną Durletą zorganizowali spotkanie z zakresu edukacji filmowej „Wyjątkowe adaptacje filmowe”. Przy herbacie i aromatycznej kawie młodzież i seniorzy przenieśli się w świat literatury i filmu.

Prowadząca spotkanie Pani Magdalena Durleta przygotowała niezwykle ciekawą prezentację na temat adaptacji filmowych najpoczytniejszych powieści literatury światowej. „Przeminęło z wiatrem” Margaret Mitchell i tragizm autorki, historia powstania „Lotu nad kukułczym gniazdem” czy chociażby historia Carrie Fisher, aktorki znanej z roli księżniczki Lei z „Gwiezdnych wojen” to tylko niewielki wycinek tego, o czym usłyszeli goście. Wiele historii, wiele postaci, niespełnione miłości. Zasłuchani w opowieści prowadzącej byli zarówno seniorzy jak i młodzi odbiorcy kultury. Wspaniała atmosfera oparta na otwartości, wzajemnej ciekawości i poszanowaniu różnic na długo pozostanie we wspomnieniach wszystkich uczestników.

Kierownik biblioteki Pani Magdalena Durleta zaprasza osoby dorosłe do skorzystania z bogatej i atrakcyjnej oferty biblioteki, a Starosta Będziński zaprasza mieszkańców do skorzystania z atrakcji organizowanych w ramach trwającego Tygodnia Seniora w Powiecie Będzińskim, którego harmonogram jest dostępny poniżej.

Źródło: Wydział Oświaty i Rozwoju Społecznego