Dzisiaj jest: 15 grudzień 2017
Imieniny obchodzą: Nina, Celina, Walerian

Wybierz rodzinę i stań się BOHATEREM

Misją Szlachetnej PACZKI  jest służyć ludziom w ich rozwoju: ubogim, wolontariuszom i darczyńcom. Projekt  ma charakter ogólnopolski i jak żaden projekt w Polsce łączy działania setek tysięcy osób. Na terenie naszego powiatu trwa już dziewięć  lat. To dzięki zaangażowaniu wolontariuszy   możemy pomóc rodzinom  w potrzebie  a jest ich  bardzo wiele.  Odwiedzając rodziny, super  poznają ich historię życia, dowiadują się o ich potrzebach. Jest to prawdziwe spotkanie z  drugim człowiekiem.
-  Otwarcie bazy nastąpi 18 listopada o godzinie 7:00  – oznacza to, że każdy z nas będzie mógł wybrać rodzinę, której chce pomóc. Wystarczy zalogować się na www.szlachetnapaczka.pl, wybrać woj. śląskie a następnie miasto np. Będzin, Czeladź, Wojkowice, Siewierz.

Rodzinę wybieramy spośród siedmiu kategorii, które się wyświetlą na stronie:
- chore niepełnosprawne dziecko
-rodzina wielodzietna
- starość i samotność
-nieszczęście
-samotny rodzic
-choroba/niepełnosprawność w rodzinie
-inne

Do przygotowania paczki można zaangażować  rodzinę, przyjaciół, sąsiadów,  kolegów koleżanki z pracy, studiów, szkoły…, możliwości jest bardzo wiele.

-  9-10 grudnia to wtedy odbędzie się finał SP.  Do tego czasu trzeba będzie przygotować paczkę dla wybranej rodziny. Paczkę taką przywozimy do magazynu,
 a następnie jeszcze w ten sam dzień trafia ona do rodziny.
-  Paczka ma być przede wszystkim impulsem do zmiany, ma być prezentem dla rodziny.
W paczce znajduję najpotrzebniejsze rzeczy dla rodziny, mogą się też znaleźć drobne upominki, prezenty o których marzy rodzina. Paczka potrafi czynić prawdziwe cuda, ma niezwykłą moc.