Dzisiaj jest: 21 listopad 2017
Imieniny obchodzą: Albert, Janusz, Konrad

Międzynarodowy Dzień Osoby Niepełnosprawnej w Powiecie Będzińskim

10 listopada w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Osoby Niepełnosprawnej. Celem ustanowienia i obchodów tego dnia jest przybliżanie społeczeństwu problemów osób borykających się z niepełnosprawnością, zwiększenie społecznej świadomości problemów i wyzwań, jakie codziennie napotykają osoby z ograniczoną sprawnością oraz podkreślenie konieczności integracji niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa.

Uroczystość odbyła się z inicjatywy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Będzinie, a także działających w Powiecie Będzińskim organizacji społecznych wspomagających osoby z niepełnosprawnością: Czeladzkiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Upośledzeniem Psycho-Ruchowym, Stowarzyszenia „Bądź z Nami” oraz Stowarzyszenia „Familia”. Wydarzenie Honorowym Patronatem objął Starosta Będziński Arkadiusz Watoła.

Z ramienia Powiatu Będzińskiego do teatru przybyli Wicestarosta Sebastian Szaleniec, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Jan Mucha, Członek Zarządu Powiatu Halina Mentel, Radni Rady Powiatu oraz Sekretarz Powiatu Agata Fazan. Wśród zaproszonych gości, którzy uświetnili wydarzenie swoją obecnością, znaleźli się również członkowie organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych i wolontariusze. Uczestników uroczystości powitała Dyrektor Powiatowego Cetrum Pomocy Rodzinie Olga Machura.

Wicestarosta zwrócił się do zgromadzonych na sali gości składając podziękowania za zaangażowanie i pracę na rzecz osób zrzeszonych w związkach i stowarzyszeniach, składając wyrazy uznania za dotychczasową działalność organizacji i przekazując podopiecznym organizujących obchody stowarzyszeń słodki upominek.

Obchody Dnia Osoby Niepełnosprawnej zwieńczyła część artystyczna przygotowana przez wychowanków i podopiecznych funkcjonujących w Powiecie Będzińskim ośrodków i placówek: Zespołu Szkół Specjalnych w Czeladzi, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Będzinie, Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Bądź z Nami” oraz Środowiskowego Domu Samopomocy „Ostoja”.

(pn)

• 2017_11_10_Dzien_Niepelnosprawnych001