Dzisiaj jest: 21 listopad 2017
Imieniny obchodzą: Albert, Janusz, Konrad

Wręczenie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów w „Koperniku”

Tegoroczna uroczystość uhonorowania stypendystów Prezesa Rady Ministrów miała miejsce w dniu 8 listopada w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Będzinie. Uroczystego otwarcia dokonała Mirosława Jędruch Starsza Wizytator z sosnowieckiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach po czym glos zabrała Wanda Zalejska – Dyrektor I LO w Będzinie. Przemówienia pełne ciepłych słów, gratulacji oraz życzeń dalszych sukcesów skierowane do nagrodzonych uczniów wygłosili Arkadiusz Watoła Starosta Będziński oraz Urszula Bauer Śląski Kurator Oświaty.

Interesującą prelekcję o efektywnym, aktywnym zaangażowanym słuchaniu i komunikowaniu przedstawiła Ewa Kraus Prodziekan ds. studenckich Wydziału Nauk Humanistycznych Wyższej Szkoły „Humanitas” w Sosnowcu.

Po części oficjalnej przyszedł moment na punkt kulminacyjny, a więc nagrodzenie tegorocznych stypendystów. Wśród najlepszych uczniów z terenu objętego kuratelą Delegatury w Sosnowcu znaleźli się:

1. Daria Cichopek z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie

2. Aleksandra Duda z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Siewierzu

3. Karolina Górka z Technikum nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Czeladzi

4. Anna Kiljańska z Technikum Architektury Krajobrazu im. rtm. Witolda Pileckiego w Wojkowicach

5. Filip Kołomyjec z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Będzinie

6. Dawid Kościelnika z Technikum nr 2 im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Będzinie

7. Karolina Koza z Liceum Ogólnokształcącego w Sławkowie

8. Klaudia Malina z III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Będzinie

9. Aleksandra Podgórska z Liceum Ogólnokształcącego im. rtm. Witolda Pileckiego w Wojkowicach

Uświetnieniem wyjątkowego wydarzenia był występ wokalny Katarzyny Musiał – wychowanki Miejskiego Ośrodka Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej przy akompaniamencie Dariusza Ziółka – Zastępcy Dyrektora wspomnianej instytucji.

Wszystkim nagrodzonym szczerze gratulujemy życząc jednocześnie wielu innych dokonań i sukcesów.

MCZ

• 2017_11_08_Stypendia_w_Koperniku001