Dzisiaj jest: 21 listopad 2017
Imieniny obchodzą: Albert, Janusz, Konrad

Sukces ortopedów ze szpitala w Czeladzi!

Jedna z pierwszych tego typu w Polsce i pierwsza w województwie śląskim endoproteza stawu biodrowego została wszczepiona pacjentowi w Czeladzi pod kierunkiem dr. n. med. Marka Bożka zarządzającemu na co dzień tamtejszym oddziałem urazowo-ortopedycznym.

- Wyjątkowość zabiegu polega na tym, że – dzięki porowatości panewki – uzyskujemy lepszą, jej pierwotną stabilizację w kości, co oznacza wcześniejsze podjęcie obciążania kończyny. Pacjent otrzymał najnowszej generacji panewkę stawu biodrowego mocowaną pressfitowo, czyli poprzez wbicie w lożę kostną. Brzmi skomplikowanie, ale docelowo droga do sprawności staje się dużo prostsza – podkreśla dr Marek Bożek.

Dodatkowo korzyścią dla chorego jest fakt, że dochodzi do lepszego zrostu kostnego między kością a endoprotezą. Panewka ta – w wersji G7 – umożliwia większe zastosowanie wkładek co poprawia stabilność endoprotezy.

Taka operacja, to także poprawa komfortu pracy lekarzy. Do implantacji panewki wykorzystane zostały nowe narzędzia, a wszystko to zmierza do zmniejszenia ryzyka błędu śródoperacyjnego.

Koszt endoprotezy najnowocześniejszej generacji wynosi około kilku tysięcy złotych.

Pierwszym pacjentem, któremu wykonano z powodzeniem tego typu zabieg w Czeladzi jest pan Ryszard Parzoch, który już marzy nie tylko o powrocie do aktywności zawodowej (z zawodu jest budowlańcem), ale także do ukochanego hobby jakim jest... taniec towarzyski :-)

Dziś czeladzką lecznicę odwiedzili dziennikarze Radia Katowice i TVP Katowice - zapraszamy do słuchania audycji, oglądania Aktualności i śledzenia serwisów prasowych!

• 2017_10_31_Szpital_Operacja001
  • 2017_10_31_Szpital_Operacja002