Dzisiaj jest: 23 wrzesień 2017
Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław

Średnie wykształcenie, nowy zawód

Postaw na PCKUiP w Będzinie

Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Będzinie prowadzi bezpłatnie różnorodne formy kształcenia dla osób dorosłych oraz praktyczną naukę zawodu dla szkół zasadniczych i średnich zawodowych w powiecie będzińskim.

W Centrum można zdobyć średnie wykształcenie w Liceum Ogólnokształcącym dla dorosłych, prowadzonym w systemie stacjonarnym lub zaocznym.

Ucząc się w LO dla dorosłych w systemie stacjonarnym można równocześnie uczęszczać  na kwalifikacyjne kursy zawodowe. Nowoczesne pracownie zawodowe funkcjonujące w placówce umożliwiają zdobycie kwalifikacji na kursach. W roku szkolnym 2017/2018 planujemy organizację kursów: elektrycznych, gastronomicznych, spedytorskich, samochodowych, fryzjerskich, kosmetycznych, informatycznych i budowlanych. Zajęcia kursowe trwają rok i kończą się egzaminem zewnętrznym przeprowadzanym przez OKE w siedzibie naszej placówki. Zdany egzamin potwierdza posiadanie kwalifikacji w danym zawodzie.

W Centrum można także zdobyć zawód w szkole policealnej. Obecnie w naszej ofercie znajdują się zawody: technik BHP, technik eksploatacji portów i terminali, technik informatyk, technik usług kosmetycznych. W roku szkolnym 2017/2018 po raz pierwszy zamierzamy kształcić w zawodach opiekunki dziecięcej i opiekuna w domu pomocy społecznej. Nasza oferta kształcenia wynika z wnikliwych obserwacji rynku pracy i współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Będzinie.

Podejmij dobrą decyzję, postaw na Centrum, ponieważ jesteśmy placówką prężnie się rozwijającą, realizujemy projekty unijne, a w nowym roku szkolnym powstaną dla uczniów kolejne nowoczesne pracownie: spawalnicza, stolarska oraz stacja diagnostyczna dla samochodów ciężarowych.

Osoby bezrobotne, bez kwalifikacji zawodowych, które w okresie12 miesięcy od dnia zarejestrowania w powiatowym urzędzie pracy podejmą dalszą naukę w szkole ponadgimnazjalnej dla dorosłych mogą ubiegać się o stypendium, które wynosi 100% kwoty zasiłku dla bezrobotnych.

Powiatowe Centrum Kształcenia
Ustawicznego i Praktycznego w Będzinie