Dzisiaj jest: 19 sierpień 2017
Imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian

V edycja „Łebskiego Trapera” w Wojkowicach

W prawdziwie wiosennej aurze, w czwartkowe popołudnie 11 maja br. w Parku Miejskim oraz na stadionie MKS „Milenium” w Wojkowicach miała miejsce Gra Edukacyjna „Łebski Traper” pod patronatem Starosty Będzińskiego Arkadiusza Watoły i Burmistrza Miasta Wojkowice Tomasza Szczerby.

Przedsięwzięcie, organizowane przez wojkowickie szkoły: Gimnazjum oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, posiada już swoją kilkuletnią tradycję. „Łebski Traper” adresowane było do młodzieży gimnazjalnej z terenu powiatu będzińskiego i okolic. Głównymi celami tej interdyscyplinarnej gry były propagowanie wiedzy i sprawdzenie w praktyce umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, upowszechnienie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak również wykształcenie umiejętności stosowania praw fizyki i matematyki w codziennym życiu.

Każda z drużyn była podzielona na 2 zastępy 4-osobowe, z których jeden brał udział w biegu na orientację z zadaniami dotyczącymi pierwszej pomocy, z kolei drugi – w części teoretycznej na stanowiskach. Warunkiem końcowej oceny było zaliczenie wszystkich zadań w ramach poszczególnych konkurencji, wśród których znalazły się takie jak: „Bieg na orientację”, „Pierwsza Pomoc Przedmedyczna”, „Z nami bezpieczniej”, „Fizyka na co dzień” oraz „Z matematyką na Ty”. O wyjątkowej randze „Łebskiego Trapera”  może świadczyć fakt, iż został wpisany w wykaz zawodów organizowanych przez kuratoria oświaty i może być wpisany na świadectwo ukończenia gimnazjum ze statusem turnieju wojewódzkiego.

Finał przedsięwzięcia został zwieńczony wręczeniem przez Starostę Będzińskiego Arkadiusza Watołę, Dyrektor ZSOiT Annę Augustyńską oraz Dyrektor Gimnazjum w Wojkowicach Mirosławę Całkę, pucharów najlepszym drużynom. Klasyfikacja nagrodzonych przedstawia się następująco:

- w kategorii „Bieg na orientację”:

I. drużyna z Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Piekarach Śląskich

II. drużyna z Gimnazjum nr 1 w Czeladzi

III. drużyna z Gimnazjum w Wojkowicach

IV. drużyna z Publicznego Gimnazjum w Siemoni

V. drużyna z Publicznego Gimnazjum w Rogoźniku

VI. drużyna z Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich

- w kategorii generalnej „Łebski Traper”:

I. drużyna z Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Piekarach Śląskich

II. drużyna z Gimnazjum w Wojkowicach

III. drużyna z Publicznego Gimnazjum w Siemoni

IV. drużyna z Gimnazjum nr 1 w Czeladzi

V. drużyna z Publicznego Gimnazjum w Rogoźniku

VI. drużyna z Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich

- w kategorii „Z nami bezpieczniej”:

I. przedstawiciel z Publicznego Gimnazjum w Siemoni

II. przedstawiciel z Publicznego Gimnazjum w Rogoźniku

III. przedstawiciel z Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Piekarach Śląskich

Wszystkich zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach „Łebskiego Trapera”.

• 2017_05_11_Lebski_Traper_01
  • 2017_05_11_Lebski_Traper_02