Dzisiaj jest: 15 grudzień 2017
Imieniny obchodzą: Nina, Celina, Walerian

Wycieczka ZSTU w Będzinie do Hydropolis

W minionym tygodniu uczniowie klas maturalnych technikum Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Będzinie uczestniczyli w ramach Projektu Akademia Kreatywności i Kompetencji w Powiecie Będzińskim  w wycieczce edukacyjnej do Hydropolis we Wrocławiu.

Celem wycieczki było pokazanie uczniom praktycznego aspektu zdobywanej wiedzy z zakresu tematyki przyrodniczo-matematycznej, podniesienie motywacji uczniów do pogłębiania wiedzy, kompetencji i umiejętności.

Wrocławskie Hydropolis to unikatowe w skali kraju centrum wiedzy o wodzie, które oferuje interaktywną wystawę poświęconą „substancji życia”, opracowaną w oparciu o najnowsze technologie. Wystawa pozwala uczniom zgłębić wiedzę z zakresu ekologii, przyrody, geografii, fizyki, chemii, jak również historii, kultury i sztuki.

W trakcie wycieczki młodzież zapoznała się z 8 strefami tematycznymi:

1. Planeta wody (narodziny ziemi i wody).
  2. Głębiny (głębiny oceaniczne oraz życie, które się tam rozwinęło).
  3. Ocean życia (życie tętniące w oceanach na przykładzie rekinów i ławicy tuńczyków).
  4. Strefa relaksu (ogród jako przestrzeń odpoczynku i nowych doznań).
  5. Człowiek i woda (znaczenie wody dla człowieka w sensie biologicznym, fizycznym i metafizycznym).
  6. Historia inżynierii wodnej (historyczne wynalazki i rozwiązania inżynieryjne).
  7. Miasto i woda (współczesne systemy zarządzania wodą w największych miastach).
  8. Stany wody (atlas chmur, multimedialna prezentacja obiegu wody w przyrodzie  i kinetyczna rzeźba, dzięki której każdy może stworzyć własną burzę).

Źródło: Zespół Szkół Techniczno-Usługowych w Będzinie

• 2017_04_19_Wycieczka_do_Hydropolis_centrum_wiedzy_o_wodzie_01