Dzisiaj jest: 28 czerwiec 2017
Imieniny obchodzą: Florentyna, Leon, Ireneusz

V edycja Zagłębiowskiego Konkursu Matematyczno-Geograficznego „GEOMATI”

W dniu 11 kwietnia 2017 roku odbyła się w I LO im. M. Kopernika w Będzinie V edycja Zagłębiowskiego Konkursu Matematyczno-Geograficznego „GEOMATI”. Konkurs, jak zawsze cieszył się ogromnym zainteresowaniem gimnazjalistów, a w tym roku szczególnie, gdyż główną nagrodą był wyjazd zwycięskiej drużyny do Brukseli. Nagrodę tę ufundowała Poseł do Parlamentu Europejskiego z województwa śląskiego Jadwiga Wiśniewska. Gościem honorowym był Poseł na Sejm RP Waldemar Andzel, który w imieniu Pani Poseł wręczał symboliczne bilety zwycięskiej drużynie.

Wśród drużyn z powiatu będzińskiego, Sosnowca oraz Dąbrowy Górniczej najlepsza okazała się grupa z Niepublicznego Gimnazjum nr 1 w Sosnowcu, w składzie: Marcin Surowiec i Maksymilian Jaczyński.

Drugie miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych, w składzie: Bartosz Cieślik i Piotr Łętowski. III miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Siemoni, w składzie: Stanisław Kowalik i Maksymilian Cwalina.

Spotkanie uświetniły wykłady pracowników naukowych z patronackich uczelni liceum. Pani dr hab. Agnieszka Czajka z Wydziału Nauk o Ziemi UŚ wygłosiła wykład pt. „Praktyczne aspekty geografii”, natomiast Pani dr Anna Bień z Instytutu Matematyki UŚ wygłosiła wykład pt. „Teoria gier”.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności laureatom i zapraszamy na kolejną edycję konkursu popularyzującego praktyczne wykorzystanie umiejętności matematyczno-geograficznych.

Źródło: I LO im. Mikołaja Kopernika w Będzinie

• 2017_04_19_V_edycja_Zaglebiowskiego_Konkursu_Matematyczno_Geograficznego_GEOMATI_01
  • 2017_04_19_V_edycja_Zaglebiowskiego_Konkursu_Matematyczno_Geograficznego_GEOMATI_02
  • 2017_04_19_V_edycja_Zaglebiowskiego_Konkursu_Matematyczno_Geograficznego_GEOMATI_03