Dzisiaj jest: 25 marzec 2017
Imieniny obchodzą: Maria, Wieńczysław, Ireneusz

By gospodarka rolna się opłacała

W poniedziałek 20 marca w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Będzinie odbyło się spotkanie informacyjno-promocyjne skierowane do rolników zamieszkujących obszar Powiatu Będzińskiego. Szkolenie zorganizował Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego przy współudziale Będzińskiego Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Spotkanie otworzył Starosta Będziński Arkadiusz Watoła, który wyraził nadzieję, że przekazane podczas szkolenia informacje będą przydatne dla właścicieli gospodarstw rolnych. W spotkaniu uczestniczył również Wicestarosta Sebastian Szaleniec.

Cenne wskazówki zgromadzonym na sali rolnikom przekazali Radosław Sroka – Kierownik PZDR w Będzinie, Mirosław Szczepańczyk – Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Będzinie, Zbigniew Łopatecki – Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Katowicach, Krzysztof Skowronek – przedstawiciel Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Gliwicach oraz Edyta Pieczykolan z Agencji Rynku Rolnego.

Podczas szkolenia poruszono kwestie związane z przyjmowaniem wniosków obszarowych i przedstawiono zakres form pomocy dla rolników. Była to też okazja do przeanalizowania bieżących problemów, jakie napotykają właściciele gospodarstw rolnych oraz omówienia zmian, jakie zostaną wprowadzone w bieżącym roku.

Paulina Nobis

Zdjęcia: Katarzyna Kieras