Dzisiaj jest: 25 marzec 2017
Imieniny obchodzą: Maria, Wieńczysław, Ireneusz

KS Mistral z 18 medalami

KS Mistral zakończył zmagania w Pucharze Polski Taekwondo PZT ITF, które 11 marca 2017 r. odbyły się w Dzierżoniowie.

Wojkowicki klub reprezentowało 31 osób (18 zawodników i 13 członków ekipy). Zawodnicy klubu jak zwykle nie zawiedli. Zdobyli 18 medali w tym: 6złotych, 5 srebnych i 7 brązowych. Wielkie słowa uznania dla wszystkich zawodników!

Warto jednak przytoczyć kilka faktów. W roku 2017 większość młodszych zawodników klubu przechodziła do wyższych kategorii wiekowych. Mowa tu o kadetach, którzy rozpoczęli zmagania w kategorii junior młodszy, co wiązało się z walką  niejednokrotnie ze starszymi, bardziej doświadczonymi zawodnikami oraz startem po raz pierwszy w nowej formule walki light contact. Tym bardziej ilość medali jest imponująca. Ciężka praca, udział w różnego rodzaju seminariach, systematyczność w treningach i determinacja podczas walki przyniosły efekty.

Reasumując były to bardzo udane zawody, odznaczające się całkiem dobrą organizacja i dobrym poziomem. Zawodnicy klubu tworzą zgrany, młody, ambitny zespół, który zawsze się wspiera. Mimo tego, że kilka osób wróciło bez medalu, to widać, że się tym nie zniechęcają i mają ciągły głód wygrywania. Młodzież ciągle nabiera wiedzy i doświadczenia, a to w przyszłości zrodzi sukcesy. Kolejne zawody w najbliższy weekend w Krakowie. KS Mistral rozpoczyna tam zmagania w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Taekwondo.

Wyniki zawodników:

• Emilia Wylężek – kat. junior młodszy - I miejsce semi contact, III miejsce techniki specjalne

• Marcel Czop – kat. junior młodszy - I miejsce semi contact, I miejsce techniki specjalne

• Natalia Jęczek – kat. junior - I miejsce light contact, III miejsce techniki specjalne

• Katarzyna Grochowina - kat.junior – I miejsce techniki specjalne, II miejsce light contact

• Alicja Zgoda – kat. junior młodszy - II miejsce light contact

• Mateusz Lędźwa – kat. senior - II miejsce light contact (stypendysta Powiatu Będzińskiego)

• Roman Bushchak – kat. junior – I miejsce light contact, II miejsce semi contact

• Łukasz Kłosiński – kat. junior – III miejsce light contact

• Konrad Palus – kat. junior – II miejsce semi contact, IIImiejsce light contact

• Daniel Polanskyi – kat. junior – III miejsce light contact

• Julia Kupczak – kat. kadet - III miejsce techniki specjalne