Dzisiaj jest: 30 kwiecień 2017
Imieniny obchodzą: Marian, Katarzyna, Jakub

Interna po remoncie

8 lutego dokonano oficjalnego oddania przeniesionego z Będzina do Czeladzi Oddziału Chorób Wewnętrznych I w Powiatowym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej. Pacjenci leczeni są teraz w komfortowych warunkach. Przecięcia wstęgi dokonała pełniąca obowiązki dyrektora PZ ZOZ Jolanta Sikora-Kałużna wraz ze Starostą Będzińskim Arkadiuszem Watołą.

Oficjalne przecięcie wstęgi było możliwe dzięki pozytywnej decyzji Dyrektora Śląskiego Oddziału NFZ o rozpoczęciu działalności Oddziału Chorób Wewnętrznych I w nowej lokalizacji. Przedstawiciele Śląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia wizytowali w czeladzkiej lecznicy 27 stycznia, kontrola przebiegła pozytywnie, zatem pacjenci mogli być przyjmowani na oddział.

W ramach inwestycji przeprowadzono kompleksowy remont korytarzy, sanitariatów i sal chorych. Prace obejmowały wykonanie nowych węzłów sanitarnych w trzech salach chorych wraz z doprowadzeniem instalacji wodno-kanalizacyjnej, częściową wymianę stolarki drzwiowej, wymianę wykładzin na specjalistyczne, termozgrzewalne oraz malowanie sal i korytarzy. Nowy wygląd otrzymały ogólnodostępne łazienki, które dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zamontowano także nowy system przywoływania personelu medycznego.

- Dzięki przeprowadzonym pracom modernizacyjnym pacjenci będą wracać do zdrowia w zdecydowanie lepszych warunkach, poprawi się także komfort pracy pracowników oddziału – mówi Arkadiusz Watoła, Starosta Będziński, który wraz z pełniącą obowiązki dyrektora PZ ZOZ Jolantą Sikorą-Kałużną przecinali wstęgę. W uroczystym otwarciu udział wzięli także: Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Będzińskiego i jednocześnie lekarz pracująca w PZ ZOZ-ie Urszula Płazak, dr Maciej Hamankiewicz – kierownik wyremontowanego oddziału, lekarze, pielęgniarki obecny był także Jarosław Burzawa - Naczelnik Wydziału Zarządzania Bezpieczeństwem Publicznym. Poświęcenia Interny dokonał ks. Jarosław Wolski.

Przypomnijmy, że przeniesienie Oddziału Chorób Wewnętrznych I z będzińskiego szpitala do Czeladzi to kolejny etap realizacji „Programu zmian w Powiatowym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej”, mający na celu poprawę sytuacji finansowej szpitali.

• 2017_02_08_Otwarcie_Szpital001
  • 2017_02_08_Otwarcie_Szpital003