Dzisiaj jest: 24 luty 2018
Imieniny obchodzą: Maciej, Bogusz, Modest

Centrum Profilaktyki Przeciwstarzeniowej La Fuente nowym partnerem programu „AS – Aktywny Senior”

W dniu 4 lutego br. Starosta Będziński Arkadiusz Watoła oraz Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Robert Szpinda podpisali kolejne porozumienie w sprawie realizacji programu „AS – Aktywny Senior. Powiatowy Program dla Seniorów na lata 2014 - 2018”.

Nowym partnerem programu jest Club Medico Sp. z o. o. Centrum Profilaktyki Przeciwstarzeniowej La Fuente w Szczyrku, w imieniu którego porozumienie podpisał Prezes Zarządu Pan Paweł Lejman. Poniżej przedstawiamy szczegółową ofertę Centrum skierowaną do posiadaczy „Karty AS – Aktywnego Seniora”

Warsztaty zdrowotne dla seniorów

Wychodząc naprzeciw środowiskom senioralnym mamy przyjemność zaprezentować 3 dniowe (2 noclegi) warsztaty zdrowotne dla seniorów. Uczestnicy warsztatów:

• uzyskują kompleksowe wskazówki co do zasad żywienia i indywidualne zalecenia
    od psychodietetyka w zakresie leczenia dietą oraz poznają skład swojego ciała
  • nabywają praktycznych umiejętności kulinarnych podczas warsztatów ; uczą się czym zastąpić cukier, sól i inne niezdrowe składniki żywności, które bardzo lubimy
  • biorą udział w warsztatach brainfitness (gimnastyka umysłu), poznają mocne strony swoich szarych komórek
  • zdobywają wiedzę, jak ruszać się z sensem, tak aby na długie lata zachować witalność

Do dyspozycji Gości jest pełna oferta usług obiektu, w tym węzeł SPA, basen z jacuzzi, gabinety odnowy biologicznej, hala sportowa, bilard, jak również krąg ogniskowy oraz taras z grillem, gdzie w zależności od pogody, w urokliwym miejscu z widokiem na Skrzyczne można zorganizować wieczorne spotkanie.

W odległości 300 m od obiektu znajduje się Sanktuarium na Górce Matki Boskiej Szczyrkowskiej z cudownym źródełkiem, miejsce licznych pielgrzymek wiernych i turystów z kraju i z zagranicy.

Zapewniamy noclegi w pokojach dwuosobowych oraz całodzienne wyżywienie z dietą zrównoważoną.

Koszt imprezy wynosi 399 zł i nie obejmuje transportu do Szczyrku. Dla słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku lub posiadaczy Kart Seniora cena 359 zł.

Proponowany program pobytu

I dzień – przyjazd w godzinach przedpołudniowych – analiza składu ciała, warsztaty z zakresu doboru diety i leczenia dietą, warsztaty kulinarne połączone z wykładem

Analiza składu ciała za pomocą urządzenia TANITA MC-780MA pozwala na segmentowe określenie rozłożenia tkanki tłuszczowej i masy mięśni, aż do wskaźnika podstawowej przemiany materii, wskaźnika tkanki wisceralnej, kąta fazowego i wody zewnątrz i wewnątrzkomórkowej. Po obiedzie warsztaty, połączone z wykładem teoretycznym, w czasie których uczestnicy zdobywają wiedzę jak samodzielnie interpretować odczyty pomiarów i jak przełożyć tą wiedzę na dobór diety. Warsztaty kulinarne – w formie prezentacji - uczą sposobów przyrządzania różnego rodzaju potraw uwzględniających ograniczenia dietetyczne i upodobania indywidualne.

Wieczorem możliwość korzystania z basenu lub saun. Dodatkowo płatne są masaże i zabiegi fizjoterapeutyczne – cennik  http://www.zagron.com.pl/pl/odnowa-biologiczna-cennik

II dzień – fitness optymalny   - ruch jako uniwersalne lekarstwo – bezpłatne i bez przeciwwskazań w każdym wieku

W jaki sposób się ruszać, aby na długie lata zachować siły witalne? Czy problemy z kręgosłupem lub stawami są przeszkodą w aktywności fizycznej? Te i inne problemy indywidualne znajdą rozwiązanie w trakcie zajęć. Ćwiczenia praktyczne z konsultacją trenera – specjalisty w zakresie oceny stanu kostnoszkieletowego. Wskazówki indywidualne odnośnie zalecanych i niebezpiecznych ćwiczeń fizycznych. Po południu zajęcia w terenie lub hala sportowa/basen.

Wieczorem  relaks (sauny, masaże, zabiegi) lub wyjście do Sanktuarium na Górce (10-15 min. pieszo) – według wyboru uczestników.

III dzień – brainfitness (gimnastyka mózgu)  - najlepszy sposób ćwiczenia sprawności umysłowej, pamięci i refleksu

Warsztaty brainfitness to mini turniej szaradziarski, w trakcie którego uczestniczy poznają prosty sposób na gimnastykę szarych komórek. Niebanalne zadania wprowadzają w świat gier słownych, zaskakujących skojarzeń i wieloznaczności. Co najważniejsze uczą jak można odciągnąć szare komórki od codziennych problemów, co znakomicie ułatwia wypoczynek mentalny.

Po obiedzie – wyjazd do domu.