Dzisiaj jest: 18 listopad 2019
Imieniny obchodzą: Aniela, Klaudyna, Roman

Święto życia i rodziny

W niedzielę, 7 czerwca, już po raz piąty przeszedł ulicami Będzina Marsz dla Życia i Rodziny, który stanowił zwieńczenie II Dni Życia i Rodziny. Patronat nad tymi wydarzeniami objęli Jego Ekscelencja Ks. Biskup dr Grzegorz Kaszak i Starosta Będziński Arkadiusz Watoła.

W niedzielę 7 czerwca o godz. 15.00 ponad trzysta osób zgromadziło się przy tablicy poświęconej św. Janowi Pawłowi II przy kościele św. Trójcy w Będzinie. Uczestnicy marszu złożyli białe róże symbolizujące poczęte, a „nienarodzone” dzieci. Następnie wszyscy wyruszyli ulicami miasta śpiewając „Zawsze i wszędzie rodzina za życiem będzie”.
Marsz zakończył się odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele św. Jana Chrzciciela, którą poprowadził Ks. Biskup. Zwieńczeniem II Dni Życia i Rodziny była Józefiada, czyli wspólna zabawa z wieloma atrakcjami, poczęstunkiem i konkursem plastycznym. Nagrody konkursowe ufundowali: organizatorzy marszu oraz proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela - Ks. Stanisław Kozik, Ks. Grzegorz Maciejewski, sklep Świat kawy i herbaty z Będzina oraz Starostwo Powiatowe w Będzinie.
Dzień wcześniej w sobotę 6 czerwca w Kinie „Nowość” projekcją filmu „October Baby” zainaugurowane zostały II Dni Życia i Rodziny. W kinie odbył się także finał II Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Życie jest CUDowne”. Pierwszą nagrodę otrzymał Wojciech Domagała z Kielc za zdjęcie „Rodzina”. Laureatką drugiej nagrody została Zuzanna Spyrka z Będzina za zdjęcie „Chwila radości”.